• Informacje na temat:

  prokopowicz 2012

Artykuły na temat: prokopowicz 2012
 • Bartosz Prokopowicz: Wiem, kim jestem, a kim już nigdy nie będę

  Bartosz Prokopowicz uważa, że jego filmowy debiut, "Chemię", trzeba odbierać sercem. "Jeżeli odbiera się go głową, to można powiedzieć, że jest tandetny, kiczowaty, popkulturowy" - przekonuje reżyser.

 • Mikromusic: Teledysk do utworu "Dom" z filmu "Chemia"

  Zespół Mikromusic zaprezentował teledysk do piosenki "Dom", która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu "Chemia" Bartosza Prokopowicza. Utwór pochodzi z płyty Mikromusic zatytułowanej "Matka i żony".

 • "Chemia": Pierwszy taki film o miłości

  Rozpoczęły się zdjęcia do filmu fabularnego "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza. To opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci.

 • "Chemia": Film o chorobie

  Pojawiła się zapowiedź filmu "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza. W obrazie, który trafi do kin 2 października, główne role zagrali Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt.

 • "Chemia": Opowieść o utracie

  Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos - m.in. ci aktorzy są w obsadzie "Chemii", opowieści o miłości i walce z chorobą. Realizuje ją w Warszawie Bartosz Prokopowicz. Pomysłodawczynią filmu była żona reżysera, prezes Fundacji Rak'n'Roll Magda Prokopowicz.

 • "Chemia": Pierwszy zwiastun filmu na stronach "Variety"

  Na stronach branżowego magazynu "Variety" pojawił się pierwszy, anglojęzyczny zwiastun filmu "Chemia", który 3 lipca zostanie pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Fabuła produkcji inspirowana jest życiem Magdaleny Prokopowicz, założycielki fundacji Rak'n'Roll.

 • Polskie filmy na festiwalu w Karlowych Warach

  Thriller "Czerwony pająk" Marcina Koszałki inspirowany biografią seryjnego mordercy z Krakowa - Karola Kota i melodramat "Chemia" Bartosza Prokopowicza - m.in. te produkcje będą reprezentować Polskę na 50. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.

 • O miłości silniejszej niż strach: Agnieszka Żulewska o filmie "Chemia"

  Rola Agnieszki Żulewskiej w filmie "Chemia" z pewnością zapisze się w pamięci widzów na długo. Aktorka ścięła włosy, schudła, a przede wszystkim tej roli oddała kawałek siebie. Scenariusz filmu napisało życie - "Chemia" opowiada historię Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll.

 • Startuje festiwal w Karlowych Warach

  ...z Europy Środkowej i Wschodniej. Będą to: polsko-czeska koprodukcja "Droga do Rzymu" w reż. Tomasza Mielnika, melodramat Bartosza Prokopowicza "Chemia" i znany już widzom film Grzegorza Jarzyny(...). Melodramat "Chemia" - z Agnieszką Żulewską, Tomaszem Schuchardtem i Erykiem Lubosem - opowiada o miłości i walce z chorobą. Film jest inspirowany biografią szefowej Fundacji Rak'n'Roll Magdaleny Prokopowicz...

 • Żulewska i Schuchardt gwiazdami dnia

  ..."To przede wszystkim film o miłości. Opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości" - mówi o ostatnim z wymienionych tytułów Bartosz Prokopowicz. Dla tego uznanego operatora ("Dług", "Komornik") "Chemia" jest reżyserskim debiutem. A zadanie miał tym trudniejsze, że scenariusz produkcji powstał na kanwie wydarzeń z życia jego żony, Magdy Prokopowicz, która zmarła na...