• Informacje na temat:

  przemysł muzyczny

Artykuły na temat: przemysł muzyczny
 • U2: Nagroda brytyjskiego przemysłu muzycznego

  Członkowie irlandzkiej grupy U2 zostaną uhonorowani w przyszłym roku, podczas wręczenia nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego, wyróżnieniem za całokształt twórczości. Uroczysta ceremonia przyznania dorocznych The Brit Awards odbędzie się 26 lutego.

 • Fani zabili przemysł muzyczny?

  Według muzyka legendarnej hardrockowej grupy, winnymi zaistniałej na rynku muzycznym sytuacji są fani, którzy nie kupują płyt, lecz ściągają muzykę za darmo z internetu. Simmons twierdzi, że taka sytuacja nie tylko uderza w wytwórnie płytowe, ale odbiera muzykom pasję tworzenia. "Przemysł muzyczny jest martwy, wącha kwiatki od spodu. A winnymi tej sytuacji są niestety fani" - mówi Gene. "To fani...

 • Michael Jackson: Rasistowski przemysł muzyczny

  Michael Jackson, amerykański gwiazdor muzyki pop, który w ostatnim czasie prowadzi otwartą wojnę ze swoją wytwórnią płytową, zdecydował się powiedzieć parę przykrych zdań także o pozostałych koncernach muzycznych. Jego zdaniem światowy przemysł muzyczny opanowany jest przez rasistów, którzy dyskryminują czarnoskórych muzyków.

 • Jak uratować przemysł muzyczny?

  Sprzedaż muzyki spada już siódmy rok z rzędu. Ten problem był głównym tematem kolejnego spotkania przedstawicieli przemysłu fonograficznego w Cannes.

 • Tom Petty atakuje przemysł muzyczny

  Tom Petty nie ma najlepszego zdania o współczesnym biznesie muzycznym, w czym zresztą nie jest osamotniony. Słynny Amerykanin uważa, że bossowie świata muzyki koncentrują się wyłącznie na promowaniu tysięcy nie posiadających krzty talentu wokalistów.

 • Linkin Park: Przemysł muzyczny jest jak mafia

  Chester Bennington, wokalista amerykańskiej formacji Linkin Park, niespodziewanie wytoczył ciężkie zarzuty wobec przedstawicieli przemysłu muzycznego na całym świecie. Powiedział on, że przypomina mu on swoją strukturą organizacyjną mafię i brak w nim jakichkolwiek zasad etycznych.

 • Przemysł muzyczny ma już dość Mariah Carey?

  Producenci filmowi i muzyczni głośno zaczynają wyrażać swoje niezadowolenie ze współpracy z Mariah Carey. Jej ostatnie załamanie nerwowe spowodowało opóźnienia w premierach jej nowego albumu i filmu "Glitter", w którym debiutuje jako aktorka. Tymczasem wokalistka wciąż odmawia wywiadów i odwołuje wszystkie zaplanowane wcześniej występy w programach telewizyjnych.

 • Alan McGee, człowiek, który dał światu Oasis, chce, żeby jego wytwórnia płytowa Poptones zniszczyła muzyczny przemysł.

 • Przemysł muzyczny w szoku: Tricky, Redman, Black Crowes i Weezer odwołują koncerty

  Tricky, Redman, Black Crowes i Weezer - to tylko niektórzy z wykonawców, którzy po tragicznych atakach terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie zdecydowali się odwołać swoje zaplanowane na najbliższe dni koncerty. Członkowie grupy U2 natychmiast poinformowali, że wstrzymana zostaje sprzedaż biletów na ich październikowe i listopadowe koncerty w Stanach Zjednoczonych - na razie nie zdecydowano się na ich odwołanie. Do Stanów na tournee na pewno nie wybierze się za to formacja The Charlatans.

 • Który gatunek muzyczny jest najpopularniejszy?

  Interesujące wyniki badań brytyjskiego przemysłu fonograficznego.

Dyskusje na temat: przemysł muzyczny
 • Re: Co słychać u Natalii Oreiro?

  Wiek "siedzi" w głowie, cały przemysł modowy, filmowy i muzyczny jest wypaczony. Piękno to pojęcie względne, bo każdemu podoba się co innego i z tym się nie dyskutuje. Nie można obiektywnie określać kogokolwiek ze zdjęć obrobionych w fotoshopie. Maluję portrety, więc widzę trochę więcej cech wskazujących na wiek.