• Informacje na temat:

  radziwiłowicz jerzy

Artykuły na temat: radziwiłowicz jerzy
 • Jerzy Radziwiłowicz o Wajdzie

  ..."Umieściłbym Andrzeja Wajdę wśród najważniejszych postaci światowego kina" - powiedział aktor Jerzy Radziwiłowicz. Wajda, jeden z najważniejszych polskich reżyserów filmowych, zmarł w niedzielę w wieku 90 lat.

 • Jerzy Radziwiłowicz psychoterapeutą

  Premiera polskiego serialu HBO "Bez tajemnic" odbędzie się 17 października na antenie HBO. W roli głównej występuje Jerzy Radziwiłowicz. Reżyserami serialu są Anna Kazejak i Jacek Borcuch.

 • Jerzy Radziwiłowicz gra Moliere'a

  W sobotę, 1 kwietnia, w warszawskim Teatrze Narodowym w Warszawie odbędzie się premiera "Tartuffe'a" Moliera z Jerzym Radziwiłowiczem ( "Człowiek z żelaza" , "Człowiek z marmuru" ) w jednej z głównych ról, który jest zarazem autorem najnowszego tłumaczenia dramatu. Reżyserem spektaklu jest znany francuski twórca teatralny Jacques Lassalle.

 • Jerzy Radziwiłowicz laureatem Warszawskiej Premiery Literackiej

  Aktor teatralny i filmowy Jerzy Radziwiłowicz został laureatem tegorocznej nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej. Artystę nagrodzono za jego tłumaczenia dramatów Moliera. Nagrodę wręczono podczas wtorkowej uroczystości w stołecznym Klubie Księgarza.

 • Jerzy Radziwiłowicz: Jego córka pojechała...

  Jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w polskim świecie filmowym. - Mam wrażenie, że moim zawodem nie jest mówienie o sobie, tylko granie różnych ról - mówi Jerzy Radziwiłowicz (62 l.). Do(...) niepokorna dusza - mówi jego przyjaciel. Mimo wszystko pan Jerzy mocno trzyma za nią kciuki i przed każdym startem dzwoni do ukochanej córki i jej to powtarza. KP Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie...

 • Radziwiłowicz: Wszystko jest lekko dziwne

  O dzieciństwie na warszawskim Grochowie, zakładzie fryzjerskim ojca i swoim aktorstwie - m.in. o tym w książce "Wszystko jest lekko dziwne" opowiada Jerzy Radziwiłowicz. Wywiad-rzekę z artystą przeprowadził Łukasz Maciejewski.

 • Jerzy Stuhr trafił do szpitala

  Jerzy Stuhr z podejrzeniem udaru mózgu trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - poinformował "Super Express"

 • Jubileusz Jerzego Stuhra

  ..."Ja się boję jubileuszy. Uzmysławiają upływ czasu i to, że trzeba być w życiu skromnym człowiekiem" - powiedział Jerzy Stuhr podczas swego benefisu, który odbył się 14 marca, na scenie Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, w Warszawie.

 • Cielecka w obsadzie serialu "Bez tajemnic"

  ...11 kwietnia rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu HBO "Bez tajemnic". W produkcji ponownie wystąpią: Jerzy Radziwiłowicz, Krystyna Janda, Ilona Ostrowska i Łukasz Simlat.

 • Krystyna Janda w nowym serialu

  Krystyna Janda, Jerzy Radziwiłowicz i Marcin Dorociński wystąpią w pierwszym polskim serialu produkcji HBO - "Bez tajemnic", który na telewizyjnych ekranach zadebiutuje jesienią 2011 roku.

Zdjęcia na temat: radziwiłowicz jerzy
Wideo na temat: radziwiłowicz jerzy
 • Psychoterapeuta na drugiej zmianie

  Jerzy Radziwiłowicz opowiada nam, o tym czym będzie zajmował się jego bohater w drugim sezonie serialu „Bez tajemnic”

 • Jakość teatru telewizji w serialu

  Sposób realizacji "Bez tajemnic" przypominał mi teatr telewizji w dawnym, dobrym wydaniu: bez fajerwerków, za to z akcentem na długie partie dialogowe - mówi Jerzy Radziwiłowicz, odtwórca roli psychoterapeuty Andrzeja Wolskiego w pierwszym polskim serialu HBO.

 • Terapeuta z problemami

  Główny bohater serialu "Bez tajemnic", terapeuta Andrzej, regularnie spotyka się z pięciorgiem pacjentów, którym stara się pomóc w rozwikłaniu życiowych dylematów. Jednak - jak mówi odtwórca tej roli, Jerzy Radziwiłowicz - sam ma "Himalaje problemów"...

Dyskusje na temat: radziwiłowicz jerzy
 • Re: "Opowieści o Józefie Szwejku i jego najjaśniejszej epoce": Musiał zrobić dłuższą przerwę

  Znakomity był też Jerzy Radziwiłowicz . Do póżnego Wajdy , kiedy im obu odbiło i stał sie ( potem ) zwyczajnym KOD-ziarzem , czyli nikim .

 • Re: "Pułapka": Można, ale po co?

  Zgadzam się, lecz Glinę nakręciła TVP . A główną rolę grał prawdziwy aktor ‎Jerzy Radziwiłowicz. Role drugoplanowe, też powierzono niezłym aktora, a nie amatorom którzy rozkładają film.

 • Re: Krystyna Janda oskarża TVP o kradzież jej spektaklu!

  Oglądałem ostatnio "Człowieka z Marmuru" i janda prezentuje tam dosłownie dwie miny... wyraz twarzy byle-jaki, oraz kretyński uśmiech z wyszczerzonymi zębami... A przecież w tym samym filmie Jerzy Radziwiłowicz stworzył jedną z najlepszych postaci w historii Polskiego Kina... legenda jandy polega na tym że występowała w filmach zawsze obok WYBITNYCH aktorów... Chociaż sama był co najwyżej mierna :)

 • Re: "Klan": Daniel Olbrychski odchodzi z "Klanu“? Dementi produkcji!

  W Polsce wykształcił się nowy typ aktora ukształtowanego na polityce miłości czyli Aktor polityczny Maciej Stuhr, Marian Opania, Rafał Olbrychski, Andrzej Grabowski Jerzy Radziwiłowicz reżyser Andrzej Wajda, Władysław Pasikowski jako reżyserzy polityczni na pewno zatrudnią ww. aktorów politycznych do swoich produkcji ale każdy inny reżyser będzie miał obawy czy zaangażowanie do swojego

 • Re: Jerzy Radziwiłowicz...

  Radziwiłowicza jako aktora cenię bardzo, ciekawa jestem jak z pisaniem :)