• Informacje na temat:

  reżyser kończy

Artykuły na temat: reżyser kończy
 • ​Jerzy Antczak, reżyser "Nocy i dni", 25 grudnia kończy 90 lat

  Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, twórca nominowanych do Oskara "Nocy i dni", Jerzy Antczak, w pierwszy dzień Bożego Narodzenia obchodzi 90. urodziny. Artysta od czterech dekad mieszka w Los Angeles wraz z żoną, aktorką Jadwigą Barańską.

 • Uwe Boll: Najgorszy reżyser świata kończy karierę

  Uznawany przez wielu za "najgorszego reżysera świata" Niemiec Uwe Boll kończy karierę. Film “Rampage: President Down” jest - jak zapowiada twórca - ostatnim obrazem w jego karierze.

 • Scenarzysta "Bożego Ciała" debiutuje jako reżyser

  ..."Team building" - taki tytuł nosił będzie debiut reżyserski Mateusza Pacewicza. Autor scenariuszy do filmów "Boże Ciało" i "Sala samobójców. Hejter" ma nadzieję na to, że jesienią uda mu się wejść na plan z ekipą, którą stanowią twórcy, jakich miał okazję poznać współpracując przy produkcji filmów Jana Komasy.

 • Jerzy Antczak kończy 90 lat

  ...​W środę, 25 grudnia, 90. urodziny obchodzi reżyser "Nocy i dni" Jerzy Antczak. Mimo iż od ostatniego zrealizowanego przez niego filmu minęło już 17 lat, laureat Diamentowych Lwów pozostaje klasykiem polskiego kina.

 • Kino jak spowiedź. Reżyser Krzysztof Zanussi kończy 80 lat

  ...reżyserskich. Łódzką Filmówkę ukończył w 1966 r. Rok wcześniej, w 1965 r. nakręcił etiudę szkolną "Śmierć prowincjała", za którą otrzymał kilka istotnych nagród, m.in. na festiwalach w Wenecji, Mannheim(...) Festiwalu Filmowego w Cannes. W tym samym roku reżyser zrealizował "Kontrakt", który przyniósł mu Nagrodę Katolickiego Biura Filmowego (OCIC) i Nagrodę Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci...

 • Jennifer Lopez kończy z Hollywood?

  ...powiedzenia jako aktorka. Dla gwiazdy był to też rok przełomowy, bo w lipcu skończyła 50 lat. Dziś przyznaje, że choć to w muzyce osiągnęła najwięcej, bo zdobyła szczyty list przebojów i co bardziej(...) przyjęła tę rolę, w 2003 roku otrzymała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki. "Kiedy dostałam tę propozycję, scenariusz wydawał mi się niewystarczający. Powinnam była wiedzieć, że reżyser Adrian...

 • Gildia Reżyserów Polskich apeluje: Zawieście pracę na planach filmowych

  Gildia Reżyserów Polskich wystosowała apel do rodzimego środowiska filmowego, aby w trakcie pandemii koronawirusa przerwać realizację filmów. Oświadczenie ma związek z doniesieniami medialnymi na temat odbywających się pomimo zagrożenia epidemiologicznego zdjęć do nowych projektów Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego.

 • Reksio kończy 50 lat

  Popularny bohater kreskówek Reksio kończy 50 lat! Z tej okazji pierwsze w kraju Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza, w imieniu jubilata, na urodzinowe imprezy. Będzie to okolicznościowa wystawa i widowisko muzyczno-teatralne.

 • Martin Scorsese: Wybitny reżyser i przyjaciel Polski ma urodziny

  Ma na swoim koncie takie filmy jak "Taksówkarz", "Chłopcy z ferajny", "Wściekły byk" czy "Kasyno". Jest laureatem Oscara za najlepszą reżyserię za film "Infiltracja", a także organizatorem pokazów "Mistrzowie Polskiego Kina". Marin Scorsese 17 listopada kończy 77 lat.

 • Ostatnia żyjąca gwiazda "Przeminęło z wiatrem". Olivia de Havilland kończy 104 lata

  ..."Dziedziczka" (1949). To aktorka była odpowiedzialna za powstanie filmu - zachwycona sceniczną wersją sztuki na Broadwayu, przekonała reżysera Williama Wylera, żeby nakręcił kinową wersję(...) zrezygnowała z produkcji, reżyser rozpoczął gorączkowe poszukiwania następczyni. Kolejno odmawiały jednak wszystkie wielkie gwiazdy: Katharine Hepburn, Vivien Leigh, Loretta Young i Barbara Stanwyck...

Wideo na temat: reżyser kończy
Dyskusje na temat: reżyser kończy