• Informacje na temat:

  richard attenborough

Artykuły na temat: richard attenborough
 • Richard Attenborough miał wypadek

  Zdobywca Oscara, brytyjski reżyser i aktor Richard Attenborough jest w szpitalu, do którego trafił po wypadku w swoim domu. Jego stan jest stabilny.

 • Richard Attenborough: Ostatnie dni

  Michael, syn zmarłego aktora i reżysera Richarda Attenborough, wyjawił, w jak tragicznym stanie był jego ojciec w ostatnich dniach życia. Było to spowodowane wypadkiem, który miał miejsce przeszło 6 lat temu.

 • Nie żyje Richard Attenborough

  W wieku 90 lat zmarł słynny brytyjski aktor, reżyser i producent filmowy Richard Attenborough - poinformowała w niedzielę, 24 sierpnia, późnym wieczorem brytyjska stacja BBC, powołując się na jego syna.

 • Nowy film Richarda Attenborough

  Richard Attenborough ( "Szara sowa" ) przygotowuje dwunasty film w swojej karierze. Reżyser legendarnego "Gandhiego" nakręci romans, którego akcja toczyć się będzie w dwu planach czasowych i na dwu kontynentach. "Closing the Ring" opowie o dziejach pewnego pierścionka i losach jego posiadaczy.

 • Chaplinada w Ale Kino!

  ...oprócz najwybitniejszych pełnometrażowych filmów artysty: "Gorączki złota" , "Świateł wielkiego miasta" , "Dzisiejszych czasów" i "Dyktatora" Ale Kino! przedstawi znakomity dokument Richarda Schickela oraz filmową biografię Chaplina w reżyserii sir Richarda Attenborough.

 • Kolejny Dumbledore?

  Po niedawnych doniesieniach, iż po śmierci Richarda Harrisa, w kolejnych opowieściach o Harrym Potterze w profesora Albusa Dumbledore'a wcieli się Christopher Lee i stanowczym dementi aktora, w Sieci pojawiły się kolejne spekulacje, kto ma szansę zagrać dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Tym razem wymienia się między innymi nazwisko... Iana McKellena!

 • Dostał cztery z sześciu nagród

  Nagrody zwane są od pewnego czasu "Richard Attenborough Film Awards" - na cześć wielkiego brytyjskiego reżysera. Film "Pokuta" otrzymał wyróżnienia w kategoriach: najlepszy film roku, reżyser (Joe Wright), aktor (James McAvoy) i scenarzysta (Christopher Hampton). Najlepszą aktorką została Cate Blanchett - wyróżniono jej rolę królowej Elżbiety I w filmie "Elizabeth: Złoty Wiek". Debiutantem roku...

 • Kolski członkiem Europejskiej Akademii Filmowej

  ..., Neil Jordan, Jean-Jacques Annaud, Lars von Trier, Jean Reno, Richard Attenborough, Ingmar Bergman.

 • Jurassic Park 4: Nowy bohater

  Najprawdopodobniej jedynym spoiwem łączącym "Jurassic Park 4" z poprzednimi filmami tej serii będzie aktor Richard Attenborough. Najnowszy zarys scenariusza autorstwa Williama Monahana ("Tripoli(...), bezrobotny najemnik, który zostaje zatrudniony przez doktora Johna Hammonda (Attenborough). Hammond chce, aby Harris wrócił do parku jurajskiego i zdobył kilka rodzajów próbek - doktor Hammond ma bowiem...

 • Ucieczka Bretta Ratnera

  ...z najlepiej strzeżonego stalagu dla alianckich jeńców wojennych. W filmie wystąpili m.in. Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn, James Garner, Richard Attenborough i Donald Pleasence.

Wideo na temat: richard attenborough
 • "Jurassic Park 3D"

  gwiazdorską obsadę z Samem Neillem, Laurą Dern, Jeffem Goldblumem i Richardem Attenborough na czele. Przeżyj wraz z nimi zapierającą dech w piersiach przygodę!