• Informacje na temat:

  richardson opowiada

Artykuły na temat: richardson opowiada
 • Wenecja bez Stephena Daldry'ego

  Studio Miramax Films wycofało z konkursu tegorocznego 59. Festiwalu Filmowego w Wenecji obraz Stephena Daldry'ego, "The Hours". Film twórcy "Billy'ego Elliota" , w gwiazdorskiej obsadzie (Nicole Kidman, Julianne Moore, Meryl Streep, Ed Harris, Claire Danes, Toni Collette, Eileen Atkins, Miranda Richardson), typowany był na jednego z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia Złotych Lwów.

 • "Samotność długodystansowca": Młodość i gniew

  W piątek, 21 września, mija 50 lat od premiery filmu "Samotność długodystansowca" w reżyserii Tony'ego Richardsona. "Realizm, opowieść o zwykłych ludziach, bliskich nam - to się nigdy nie starzeje" - ocenia krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki.

 • Nicolas Cage w filmie "Kolor z przestworzy"

  Saksofonista Colin Stetson napisał muzykę do adaptacji opowiadania H.P. Lovecrafta "Kolor z przestworzy". W roli głównej w filmie występuje Nicolas Cage.

 • Kolejny dreszczowiec Cronenberga

  Ralph Fiennes ("Angielski pacjent", "Koniec romansu") i Miranda Richardson ("Gra pozorów", "Jeździec bez głowy") wystąpią w psychologicznym thrillerze "Spider". Film jest najnowszym projektem wybitnego kanadyjskiego reżysera Davida Cronenberga, twórcy takich obrazów jak: "Mucha", "eXistenZ", "Nagi lunch" czy "Crash".

 • Zamachowski: Syzyfowa praca

  ..."To nie mieści się ani w głowie, ani w workach" - te słowa Zbigniewa Zamachowskiego idealnie podsumowują problem zanieczyszczenia środowiska. Aktor opowiada o udziale w programie "S.O.S dla świata" i swoich ekologicznych zobowiązaniach.

 • Pragnienie Leonardo DiCaprio

  ...35-letni odtwórca głównej roli w "Wyspie tajemnic", nowym thrillerze Martina Scorsese, opowiada o doświadczeniach, jakie zbierał w drodze na szczyt.

 • Powstanie film o Buddym Hollym. Co wiemy o "Clear Lake"?

  Produkcja opowiadająca tragiczne losy Buddy'ego Holly'ego trafi do kin. Wiemy, kto zostanie reżyserem filmu o legendzie rock'n'rolla.

 • Metallica: Lars Ulrich pracuje z RZA

  Film "Kill Bill" ma zadebiutować na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych w przyszłym roku. Obraz opowiada historię kobiety-zabójcy, która omal nie została zabita przez swoich przyjaciół. Bohaterka(...), Michael Madsen, Vivica A. Fox, Lucy Liu i LaTanya Richardson. Nie wiadomo, czy ścieżka dźwiękowa będzie bardziej rockowa czy rapowa, czy też może stanie się mieszanką cięższych klimatów i rapowania.

 • Mark Ruffalo lepszy od Kilmera

  ..."Collateral" , do którego scenariusz napisał Stuart Beattie (współpracował nad historią do przeboju "Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły" ), opowiada historię płatnego mordercy (Cruise), który(...) i Julie Richardson. Z ramienia studia DreamWorks Pictures realizację nadzoruje Marc Haimes.

 • Nicolas Cage w wirtualnym świecie

  Scenariusz filmu opowiada o mężczyźnie (w tej roli Nicolas Cage), szukającym zaginionej ukochanej, która pod wpływem narkotyków "przeniosła się" do obcego jej, wirtualnego świata. Tim Robbins wystąpi jako skorumpowany urzędnik, który kieruje mrocznym biznesem narkotykowym, wprowadzając chaos w miejscowej społeczności. Kandydatką do roli głównej bohaterki jest Joely Richardson, znana z takich...