• Informacje na temat:

  robert altman zdjęcia

Artykuły na temat: robert altman zdjęcia
 • Robert Altman ciągle kręci

  Robert Altman ( "Company" , "Gosford Park" ) zakończył właśnie zdjęcia do filmu opartego na popularnym programie radio wym Garrisona Keillora "A Prairie Home Companion".

 • Robert Altman znowu reżyseruje

  Robert Altman ( "Company" , "Gosford Park" ) wyreżyseruje w Wielkiej Brytanii film "The Tortoise and the Hare". Zdjęcia rozpoczną się w Londynie na początku 2006 roku.

 • Hołd dla Roberta Altmana

  Wybitny amerykański reżyser Robert Altman odbierze 24 stycznia specjalną nagrodę przyznawaną przez Brytyjski Instytut Filmowy. Wyróżnienie jest wyrazem uznania całego środowiska filmowego w Anglii dla twórczości artysty.

 • Nowy film Roberta Altmana

  Robert Altman ( "Doktor T i kobiety" , "Gosford Park") przymierza się do realizacji kolejnego projektu. "Voltage" ma być satyryczną komedią opartą na powieści "A Shortage of Engineers", autorstwa Roberta Grossbacha. I tym razem na planie filmu słynnego reżysera spotkają się wielkie gwiazdy.

 • Debiut na miarę Roberta Altmana

  ..."Bardzo rzadko w polskim kinie pojawia się debiut tak dojrzały warsztatowo jak "Zero'" - tak Łukasz Maciejewski ("Dziennik") rozpoczyna swoją recenzję filmu Pawła Borowskiego, nazywając go "debiutem na miarę Roberta Altmana".

 • Altman o balecie?

  Jak podała jedna z chicagowskich gazet, uznany amerykański reżyser Robert Altman ( "Doktor T i kobiety" ) przymierza się do realizacji filmu opowiadającego o tancerzach baletowych. Zdjęcia do obrazu "The Company" mają powstać właśnie w Chicago, które kilka dni temu odwiedził twórca "Gosford Park" .

 • Salma Hayek u Altmana

  Salma Hayek ( "Frida" , "Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2" ) i James Franco ( "Spider-Man" ) już wkrótce wcielą się w głównych bohaterów filmu "Paint". Zapowiadana od kilku miesięcy produkcja to dreszczowiec osadzony w nowojorskim środowisku artystycznym. Reżyserem przedsięwzięcia będzie Robert Altman, twórca filmów "Doktor T i kobiety" , czy "Gosford Park" .

 • Altman i Gere w Wenecji

  Trwa wenecki festiwal filmowy. W piątek wieczorem, 1 września, będzie miała miejsce światowa premiera najnowszego filmu Roberta Altmana "Dr. T and the Women". W kuluarach mówi się, że obraz amerykańskiego reżysera jest jednym z kandydatów do głównej nagrody konkursu.

 • Robert Altman nie żyje

  Amerykański reżyser filmowy Robert Altman zmarł we wtorek, 21 listopada, w szpitalu w Los Angeles. O śmierci filmowca poinformowała jego wytwórnia. Miał 81 lat.

 • Katarzyna Figura wspomina Altmana

  ..."Wrażliwość i otwartość Roberta Altmana na innych ludzi i kultury pozwalała mu tworzyć niepowtarzalne dzieła - uważa aktorka Katarzyna Figura, która zagrała w dwóch filmach zmarłego we wtorek (21 listopada) reżysera.