• Informacje na temat:

  robert redford reżyser

Artykuły na temat: robert redford reżyser
 • "Ptaki ciernistych krzewów": Zakazany owoc

  .... Rolę przystojnego księdza zaproponowano Robertowi Redfordowi. Jednak prace ugrzęzły na etapie niekończących się poprawek do scenariusza. W latach 80. w telewizji panowała moda na miniseriale(...) ciernistych krzewów", o mało nie spadłem z krzesła - wspominał Wolper w jednym z wywiadów. - Bob powiedział, że nie mogą się dogadać od 3-4 lat, a Robert ma dość czekania - dodał. Następnie sprzedał ten...

 • Jude Law jak Robert Redford

  Pod koniec stycznia Jude'a Law zobaczymy w trzecim obrazie, który nakręcił z reżyserem Anthony'm Minghellą. Jego "Rozstania i powroty" zapowiedzą w tym roku filmowe walentynki.

 • Kosmos to ostateczna granica?

  ...serii "Strefy mroku" występowały takie sławy jak: Charles Bronson, Lee Marvin, Cliff Robertson, Martin Landau , Robert Redford, Paul Mazursky i wspomniany już przy okazji "Star Treka", William Shatner(...) dziewięćdziesiątych był Chris Carter, który poza tym, że był pomysłodawcą "The X Files" i producentem, to także udzielał się jako reżyser i scenarzysta. Od 1993 roku do 2002 powstało dziewięć serii...

 • Honorowy Oscar dla Roberta Redforda

  Robert Redford otrzyma honorowego Oscara za całokształt twórczości. Słynny aktor, reżyser, producent, pomysłodawca i organizator największego festiwalu kina niezależnego w Sundance, odbierze złotą statuetkę podczas oscarowej gali, która odbędzie się 24 marca, w Hollywood & Highland's Kodak Theatre w Los Angeles.

 • Serial dla wrogów wielkich firm

  ...ludziach "Roberta Redforda". Popularność serialu z pewnością w dużej mierze jest związana z aktualnością podejmowanych przez niego tematów. "Oczywiście wina za ten stan rzeczy w dużej mierze spoczywa(...) specjalistów i rozpocząć proceder okradania wielkich korporacji. Jego działalność można przyrównać do misji Robin Hooda - zabiera bogatym i pomaga biednym. Reżyserem serialu jest Dean Devlin - producent "Dnia...

 • DiCaprio: Gatsby mu się nie podobał

  Leonardo DiCaprio, przyjmując główną rolę w nowej ekranizacji klasycznej powieści F. Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby", był początkowo sceptyczny. Nie podobała mu się książka i nie przepadał za wcześniejszą wersją filmową, z Robertem Redfordem wcielającym się w tytułową postać.

 • Robert Redford się ożeni?

  Aktor i reżyser Robert Redford zamierza w przyszłości ożenić się ze swoją wieloletnią partnerką Sibylle Szaggars. Właśnie się zaręczyli - donoszą media.

 • Emma Thompson z Redfordem i Noltem

  Laureatka dwóch Oscarów, angielska aktorka i scenarzystka Emma Thompson, dołączyła do obsady filmu "A Walk in the Woods". Obraz powstaje na podstawie tekstów znanego podróżnika Williama Brysona.

 • Robert Redford i jego kino

  "Złoty chłopiec" kina, amerykański aktor i reżyser Robert Redford, skończy w sierpniu 75 lat. Z tej okazji polska Filmoteka Narodowa organizuje w Warszawie specjalny przegląd filmowy dedykowany artyście.

 • Robert Redford kończy 65 lat

  Robert Redford ( "Zawód: Szpieg" , "Pożegnanie z Afryką" , "Niemoralna propozycja" ), aktor należący do największych gwiazd Hollywood, kończy w niedzielę, 18 sierpnia, 65 lat. Redford wystąpił w kilkunastu filmach, które przeszły do historii kina. Sukcesy odnosi też jako reżyser i producent. Za swoją twórczość nagrodzony został w tym roku honorowym Oscarem.