• Informacje na temat:

  robert skolimowski

Artykuły na temat: robert skolimowski
 • Jerzy Skolimowski: Największą zemstą jest sukces

  W sobotę, 5 maja, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, Jerzy Skolimowski, obchodzi 80 . urodziny.

 • Kolejna szansa Skolimowskiego

  Obraz Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing" ma szansę na tegoroczną nagrodę Lux Prize, którą przyznaje Parlament Europejski. Listę filmów walczących o to wyróżnienie ogłoszono na festiwalu w czeskich Karlowych Warach.

 • Skolimowski ze Scarlett Johansson

  Jerzy Skolimowski wystąpił jako aktor we wspólnych scenach ze Scarlett Johansson w amerykańskim przygodowym filmie akcji "Avengers". Jest tam czarnym charakterem - wcielił się w Rosjanina, który w brutalny sposób przesłuchuje graną przez Johansson bohaterkę.

 • Skolimowski ze Scarlett Johansson!

  Jerzy Skolimowski ujawnił podczas ceremonii przyznania mu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, że wystąpił u boku Scarlett Johansson w najnowszej hollywoodzkiej produkcji gwiazdy.

 • Skolimowski: Krytyczny patriota

  W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą trwa festiwal "Lato Filmów". W programie jest m.in. retrospektywa filmów Jerzego Skolimowskiego ("Fucha", "Ferdydurke" , Wiosenne wody"), wybitnego polskiego twórcy od lat mieszkającego za granicą.

 • "11 minut" Jerzego Skolimowskiego

  Jerzy Skolimowski pracuje nad nowym filmem pod roboczym tytułem "11 minut". Premiera wielowątkowego, współczesnego dramatu, który przedstawia historie kilkunastu osób w różnym wieku, odbędzie się w przyszłym roku.

 • Orły: Triumf Jerzego Skolimowskiego

  ..."Essential killing" Jerzego Skolimowskiego został triumfatorem gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2011. Obraz zdobył aż cztery statuetki, w tym dla najlepszego film roku i najlepszego reżysera.

 • Skolimowski i Wrona w kinach

  Gdybyśmy chcieli chodzić na jeden film dziennie - i tak nie zdążylibyśmy do następnego piątku obejrzeć wszystkich premier tego tygodnia. Do kin trafiają m.in. dwa nagradzane filmy polskich reżyserów: "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego i "Chrzest" Marcina Wrony.

 • "Avengers" ze Skolimowskim gotowi do akcji

  Wszyscy oni spotkają się w "Avengers 3D" w reż. Jossa Whedona. W tej spektakularnej produkcji wystąpił także Jerzy Skolimowski, który nieraz już miał okazję udowodnić, że ma niemały aktorski talent(...) mówiących po angielsku i czytać napisy, jak i młodszym, dla których czytanie w kinie nie jest wygodne. Sam Jerzy Skolimowski w tradycyjnym kinie woli filmy z napisami. Ale technika 3D ma swoje...

 • Skolimowski i bracia Dardenne

  ..."Cztery noce z Anną" Jerzego Skolimowskiego otworzą 17 lipca tegoroczną edycję festiwalu Era Nowe Horyzonty (ENH). Na zakończenie wrocławskiej imprezy pokazany zostanie najnowszy film braci Dardenne - "Milczenie Lorny".