• Informacje na temat:

  roberto benigni aktor

Artykuły na temat: roberto benigni aktor
 • Papież zadzwonił do Benigniego

  Papież Franciszek zadzwonił do znanego włoskiego komika, aktora i reżysera Roberto Benigniego, by podziękować mu za występ w telewizji RAI - podał dziennik "La Repubblica". Przez dwa wieczory Benigni w długich brawurowych monologach analizował Dekalog.

 • Dekalog w monologu Roberto Benigniego z rekordową widownią

  Około 10 milionów Włochów przez dwa dni z rzędu obejrzało w telewizji RAI dwugodzinne występy komika, aktora i reżysera Roberto Benigniego, który analizował Dziesięć Przykazań. Po raz kolejny Benigni zgromadził rekordową liczbę widzów.

 • Maciej Stuhr czarującą blondynką

  W "Obywatelu" Maciej Stuhr daje się poznać od zupełnie nowej strony - między innymi jako ... atrakcyjna blondynka o uwodzicielskim spojrzeniu. Dlaczego tak wygląda i z kim flirtuje, tego dowiecie się już 7 listopada w kinach. Już teraz możemy jednak zdradzić, że w filmie wyreżyserowanym przez swojego ojca aktor eksperymentuje nie tylko z damskim przebraniem.

 • Roberto Benigni: Wrażliwy klaun

  Chwila, w której Roberto Benigni otrzymał Oscara za film "Życie jest piękne" pozostanie jednym z najbardziej pamiętnych momentów w historii nagród Akademii. Włoski aktor i reżyser, ucieleśnienie "kolosalnej radości" życia, obchodzi dziś 60. urodziny.

 • Roberto Benigni w Polsce!

  Tylko na jeden dzień - 30 maja - i tylko na premierę filmu "Pinokio" przybędzie do Polski światowej sławy reżyser i aktor Roberto Benigni, któremu międzynarodowy sukces zapewnił film "Życie jest piękne". Film ten został uhonorowany Oscarem w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, zaś Benigniemu przyniósł Oscara w kategorii Najlepsza Pierwszoplanowa Rola Męska. Amerykańska Akademia Filmowa

 • Benigni na białym koniu

  Triumfalne wejście znanego komika, aktora i reżysera Roberta Benigniego na białym koniu do teatru Ariston w San Remo było kulminacyjnym wydarzeniem kolejnego dnia festiwalu piosenki. Czwartkowy wieczór dedykowany był 150. rocznicy zjednoczenia Włoch.

 • Roberto Benigni u Woody'ego Allena?

  Woody Allen chce, by w jego następnym filmie, który tego lata będzie kręcił w Rzymie, zagrał znany włoski reżyser, aktor i komik, genialny interpretator Dantego - Roberto Benigni.

 • Benigni pracuje nad komedią kryminalną

  Znany włoski reżyser, aktor i satyryk Roberto Benigni, laureat Oskara za film "Życie jest piękne" pracuje nad komedią kryminalną. Ujawnił to we wtorek, 8 czerwca, pisarz i autor scenariuszy filmów Benigniego - Vincenzo Cerami.

 • Benigni: Berlusconi to Święta Trójca

  Roberto Beningi, włoski aktor i reżyser, laureat Oscara za film "Życie jest piękne", skrytykował we wtorek, 24 grudnia, premiera Włoch, Silvio Berlusconiego i rządzącą prawicową koalicję. Benigni, który wziął udział w programie satyrycznym w jednym z kanałów telewizji publicznej, porównał Berlusconiego do Świętej Trójcy: jedna osoba jest jednocześnie premierem, prezesem klubu piłkarskiego AC

 • 2,5 godzinny monolog Roberta Benigniego

  "Najpiękniejsza na świecie" - to tytuł ponad dwugodzinnego monologu, jaki wygłosił w poniedziałek wieczorem w telewizji RAI włoski aktor i komik Roberto Benigni. Oczekiwany od miesięcy występ reżyser i laureat Oscara dedykował Konstytucji Republiki Włoskiej.