• Informacje na temat:

  roman polański 13 letnia

Artykuły na temat: roman polański 13 letnia
 • Roman Polański "zdecydowanie odrzuca" oskarżenia o gwałt

  Roman Polański, którego Francuzka Valentine Monnier posądza o zgwałcenie jej w 1975 r., odrzuca to oskarżenie "z największą stanowczością" - przekazał w niedzielę, 10 listopada, agencji AFP prawnik reżysera, który rozważa postępowanie na drodze sądowej w tej sprawie.

 • Roman Polański: 85-latek

  W sobotę, 18 sierpnia, Roman Polański obchodzi 85. urodziny. Z tej okazji przypominamy wszystkie kinowe dokonania laureata Oscara i Złotej Palmy.

 • Roman Polański molestował 10-letnie dziecko?

  Policja w Los Angeles w stanie Kalifornia bada zarzuty, mimo ich przedawnienia, z których wynika, że reżyser Roman Polański w 1975 roku molestował 10-letnie wówczas dziecko - poinformował dziennik "Los Angeles Times".

 • Nowy film Romana Polańskiego

  Roman Polański, uwolniony właśnie z aresztu domowego w Szwajcarii, zamierza w styczniu przyszłego roku rozpocząć zdjęcia do nowego filmu na podstawie sztuki francuskiej pisarki Yasminy Rezy "Bóg mordu" - pisze we wtorek, 13 lipca, dziennik "Le Monde".

 • Roman Polański wróci do USA?

  Kobieta, która trzydzieści lat temu oskarżała Romana Polańskiego o seksualne wykorzystanie, chce by sąd w Los Angeles zrezygnował z tej sprawy, bo proces wyciąga na światło dziennie przerażające szczegóły całego zdarzenia, które odbijają się na jej rodzinie.

 • Roman Polański: Robi się ze mnie potwora

  ..."Robi się ze mnie potwora" - utrzymuje Roman Polański w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Paris Match". Jak pisze agencja AFP to odpowiedź polskiego filmowca na wywiad francuskiej fotograf Valentine Monnier w "Le Parisien", która oskarżyła go o pobicie i gwałt w 1975 roku.

 • Gildia francuskich artystów wyrzuci Polańskiego? Jego aktorzy odwołują wywiady

  Gildia francuskich artystów może wykluczyć Romana Polańskiego ze swoich szeregów. Chodzi o oskarżenia wobec reżysera wysuwane przez Valentine Monnier. Francuzka oskarża Polańskiego o gwałt w 1975 roku w Szwajcarii. Oskarżenia pojawiają się w czasie, gdy we Francji premierę ma najnowszy film 86-letniego reżysera "Oficer i szpieg". Aktorzy grający w tym filmie odwołują wywiady. Wśród nich także...

 • Roman Polański straci nominacje do Europejskich Nagród Filmowych?

  Aktorki Rosanna Arquette i Andrea Bescond są wśród osób, które podpisały się pod apelem o odebranie Romanowi Polańskiemu nominacji do Europejskich Nagród Filmowych - pisze "The Hollywood Reporter". "Europejskie Oscary" zostaną przyznane już w ten weekend - 7 grudnia.

 • "J’Accuse": Roman Polański kręci nowy film

  Pod koniec 2018 roku rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu Romana Polańskiego "J’Accuse". Główną rolę zagra francuski aktor Jean Dujardin ("Artysta").

 • Sąd odrzucił wniosek Polańskiego

  Sąd w Los Angeles odrzucił w czwartek wniosek Romana Polańskiego o umorzenie sprawy sprzed 30 lat, dotyczącej seksu z 13-latką - poinformowały agencje AFP i AP.