• Informacje na temat:

  roman polański dom w szwajcarii

Artykuły na temat: roman polański dom w szwajcarii
 • Uwolnić Romana Polańskiego!

  Polskie środowisko filmowe jest zszokowane informacją o zatrzymaniu Romana Polańskiego na terenie Szwajcarii. Twórcy wystosowali apel w sprawie uwolnienia wybitnego polskiego reżysera!

 • Co stanie się z Romanem Polańskim?

  Jakie są prawne możliwości rozwiązania sytuacji, w jakiej znalazł się Roman Polański? Polski twórca został w sobotę wieczorem, 26 września, zatrzymany na lotnisku w Zurychu i umieszczony w areszcie.

 • Roman Polański: Zamazywać granice

  Jak daleko sięgam pamięcią, granica między fantazją a rzeczywistością była u mnie zawsze beznadziejnie zamazana - pisał o swoim kinie Roman Polański w autobiografii "Roman". Jego najnowszy film "Oficer i szpieg" uhonorowano w sobotę, 7 września, Wielką Nagrodą Jury - Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji.

 • Spotkanie z Romanem Polańskim nie zostanie odwołane

  Zatrzaskiwanie drzwi przed Polańskim przez nas, społeczność jego Alma Mater, wydaje mi się być aktem skrajnie niestosownym - napisał w oświadczeniu rektor Szkoły Filmowej w Łodzi Mariusz Grzegorzek. Sobotnie spotkanie z Romanem Polańskim nie zostanie odwołane pomimo petycji grupy studentów.

 • Roman Polański "zdecydowanie odrzuca" oskarżenia o gwałt

  Roman Polański, którego Francuzka Valentine Monnier posądza o zgwałcenie jej w 1975 r., odrzuca to oskarżenie "z największą stanowczością" - przekazał w niedzielę, 10 listopada, agencji AFP prawnik reżysera, który rozważa postępowanie na drodze sądowej w tej sprawie.

 • Roman Polański straci nominacje do Europejskich Nagród Filmowych?

  Aktorki Rosanna Arquette i Andrea Bescond są wśród osób, które podpisały się pod apelem o odebranie Romanowi Polańskiemu nominacji do Europejskich Nagród Filmowych - pisze "The Hollywood Reporter". "Europejskie Oscary" zostaną przyznane już w ten weekend - 7 grudnia.

 • Polański zwolniony za kaucją

  Roman Polański został w piątek zwolniony za kaucją i rozpoczął pobyt w areszcie domowym w swojej posiadłości w szwajcarskim kurorcie w Gstaad - poinformowało ministerstwo sprawiedliwości Szwajcarii.

 • Sąd odrzucił wniosek Polańskiego

  Szwajcarski Federalny Sąd Karny w Bellinzonie odrzucił we wtorek wniosek Romana Polańskiego o tymczasowe zwolnienie z aresztu, w którym przebywa on od ponad trzech tygodni, uznając, że ryzyko jego ucieczki jest wysokie.

 • Austriacy nie zatrzymali Polańskiego

  Aresztowany w sobotę w Szwajcarii Roman Polański 16 września był w Wiedniu na premierze musicalu "Taniec wampirów". Austriackie ministerstwo sprawiedliwości tłumaczy, że sławny reżyser, wobec którego władze USA wydały międzynarodowy nakaz aresztowania, nie został wówczas zatrzymany, ponieważ w jego sprawie jest jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii - informuje w poniedziałek agencja APA.

 • Roman Polański wykluczony z Amerykańskiej Akademii Filmowej

  Roman Polański i Bill Cosby zostali wydaleni z Amerykańskiej Akademii Filmowej za czyny z przeszłości. Głosowanie w tej sprawie odbyło się we wtorek w nocy, ale oświadczenie wydano w czwartek, 3 maja.