• Informacje na temat:

  roman polański historia

Artykuły na temat: roman polański historia
 • Roman Polański: Zamazywać granice

  Jak daleko sięgam pamięcią, granica między fantazją a rzeczywistością była u mnie zawsze beznadziejnie zamazana - pisał o swoim kinie Roman Polański w autobiografii "Roman". Jego najnowszy film "Oficer i szpieg" uhonorowano w sobotę, 7 września, Wielką Nagrodą Jury - Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji.

 • Roman Polański: Robi się ze mnie potwora

  ..."Robi się ze mnie potwora" - utrzymuje Roman Polański w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Paris Match". Jak pisze agencja AFP to odpowiedź polskiego filmowca na wywiad francuskiej fotograf Valentine Monnier w "Le Parisien", która oskarżyła go o pobicie i gwałt w 1975 roku.

 • Roman Polański: 85-latek

  W sobotę, 18 sierpnia, Roman Polański obchodzi 85. urodziny. Z tej okazji przypominamy wszystkie kinowe dokonania laureata Oscara i Złotej Palmy.

 • Roman Polański: Pewnego razu... w Hollywood

  Debiutant, którego film dostaje nominację do Oscara i trafia na okładkę tygodnika "Time". Trudno się dziwić, że wkrótce później Roman Polański trafia do Hollywood, gdzie odnosi sukces, przeżywa osobistą tragedię, wraca w glorii i ucieka w niesławie. W niedzielę, 18 sierpnia, słynny reżyser skończył 86 lat.

 • "Prawdziwa historia" Romana Polańskiego: Premiera w Krakowie!

  ..."Prawdziwa historia" to tytuł najnowszej produkcji Romana Polańskiego. Polska premiera filmu odbędzie się 2 maja podczas 8. Netia OFF Camera w Krakowie. Polski twórca będzie gościem festiwalu.

 • "Prawdziwa historia": Roman Polański i kobiecy pojedynek

  Polskim dystrybutorem nowego filmu Romana Polańskiego "Prawdziwa historia" został Monolith Films. Światowa premiera obrazu odbędzie się w maju na festiwalu filmowym w Cannes.

 • "Oficer i szpieg": Jest polski zwiastun filmu Romana Polańskiego

  Dystrybutor Gutek Film zaprezentował polski zwiastun najnowszego filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". Obraz trafi na ekrany polskich kin 27 grudnia.

 • "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego otworzy festiwal EnergaCAMERIMAGE

  Nagrodzony na Festiwalu w Wenecji thriller Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" otworzy 27. Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE. Premierowy pokaz odbędzie się 9 listopada w Centrum Festiwalowym - CKK Jordanki w Toruniu i będzie częścią gali otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2019.

 • Roman Polański: Nigdy czegoś takiego nie zrobię

  Robiąc adaptację, staram się być wierny oryginałowi - powiedział Roman Polański w Krakowie. Reżyser wziął udział w polskiej premierze swojego nowego filmu "Prawdziwa historia".

 • Roman Polański: Żona podsunęła mi pomysł na film

  ..."Prawdziwa historia" to kolejna ekranizacja w dorobku Romana Polańskiego, a zarazem następny film, w którym główną rolę powierzył swojej żonie - Emmanuelle Seigner. Być może, gdyby nie ona, reżyser w ogóle nie nakręciłby tego obrazu.

Zdjęcia na temat: roman polański historia
Wideo na temat: roman polański historia
 • Prokuratura w Los Angeles nie będzie prowadziła postępowania karnego wobec Romana Polańskiego. Chodzi o historię z 1975 roku, kiedy reżyser miał molestować 10-letnią wtedy Marianne Bernard. Dorosła już kobieta zgłosiła to dopiero w 2017 roku. Przedstawiciel prokuratury zaznaczył, że doszło do przedawnienia sprawy. (Associated Press / x-news)

 • Aktywistki Femen zakłóciły otwarcie retrospektywy twórczości Romana Polańskiego, zorganizowanej przez francuską organizację filmową Cinematheque Francaise. Zdaniem aktywistek, pokaz filmów reżysera(...) wszystkie kobiety tym niepotrzebnym, obrzydliwym i brzydkim posunięciem po raz kolejny honorując Romana Polańskiego – powiedziała Aleksandra Szewczenko, liderka ruchu Femen.