• Informacje na temat:

  roman polański i 13 latka

Artykuły na temat: roman polański i 13 latka
 • Roman Polański: 85-latek

  W sobotę, 18 sierpnia, Roman Polański obchodzi 85. urodziny. Z tej okazji przypominamy wszystkie kinowe dokonania laureata Oscara i Złotej Palmy.

 • Roman Polański: Robi się ze mnie potwora

  ..."Robi się ze mnie potwora" - utrzymuje Roman Polański w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Paris Match". Jak pisze agencja AFP to odpowiedź polskiego filmowca na wywiad francuskiej fotograf Valentine Monnier w "Le Parisien", która oskarżyła go o pobicie i gwałt w 1975 roku.

 • Polański: Prowokacji ciąg dalszy

  Samantha Geimer, która w 1977 roku, jako 13-latka, oskarżyła Romana Polańskiego o gwałt, wyda zbiór wspomnień, który odsłoni nieznane do tej pory opinii publicznej kulisy tamtych wydarzeń. Prowokacyjna jest już sama okładka książki.

 • Ekstradycja Polańskiego kwestią czasu

  Amerykański ekspert prawny, specjalista od ekstradycji Douglas McNabb uważa, że ekstradycja Romana Polańskiego do USA jest już pewna i może się tylko przeciągnąć, m.in. wskutek prawdopodobnej apelacji jego adwokatów.

 • Monika Olejnik oskarżana o hipokryzję za obronę Polańskiego

  Wpis Moniki Olejnik dotyczący Romana Polańskiego podzielił internautów. Jedni zarzucają jej usprawiedliwianie reżysera, inni uważają, że dziennikarka przedstawiła fakty.

 • Co stanie się z Romanem Polańskim?

  Jakie są prawne możliwości rozwiązania sytuacji, w jakiej znalazł się Roman Polański? Polski twórca został w sobotę wieczorem, 26 września, zatrzymany na lotnisku w Zurychu i umieszczony w areszcie.

 • "Polański uniknął odpowiedzialności"

  Amerykańska prasa krytycznie komentuje we wtorek, 13 lipca, decyzję szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości o odmowie ekstradycji Romana Polańskiego do USA i jego zwolnieniu. Reżyser uniknął odpowiedzialności za gwałt na 13-latce - podkreśla "Washington Post".

 • Geimer wybaczyła Polańskiemu

  Polański powinien mieć możliwość powrotu do USA - pisze Samantha Geimer, kobieta, która w wieku 13 lat została uwiedziona przez polskiego reżysera . Jej książka "Dziewczynka. Życie w cieniu Romana Polańskiego" trafi do polskich księgarń 25 września.

 • Sąd odrzucił wniosek Polańskiego

  Sąd w Los Angeles odrzucił w czwartek wniosek Romana Polańskiego o umorzenie sprawy sprzed 30 lat, dotyczącej seksu z 13-latką - poinformowały agencje AFP i AP.

 • Polański zrezygnował z przewodniczenia gali Cezarów

  Reżyser Roman Polański zrezygnował z przewodniczenia gali wręczenia francuskich nagród filmowych Cezary, która odbędzie się 24 lutego, z powodu "nieuzasadnionej" polemiki wywołanej przez stowarzyszenia feministyczne - wynika z wtorkowego oświadczenia.

Wideo na temat: roman polański i 13 latka
 • Nowy film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" został zakwalifikowany do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Wzbudziło to kontrowersje, ponieważ polsko-francuski reżyser żydowskiego pochodzenia w 1978 roku został oskarżony o zgwałcenie 13-latki. Dyrektor artystyczny festiwalu Alberto Barbera zaznaczył, że oceniał obraz, a nie postać twórcy.