• Informacje na temat:

  roman polański jego dzieci

Artykuły na temat: roman polański jego dzieci
 • Roman Polański: Robi się ze mnie potwora

  ..."Robi się ze mnie potwora" - utrzymuje Roman Polański w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Paris Match". Jak pisze agencja AFP to odpowiedź polskiego filmowca na wywiad francuskiej fotograf Valentine Monnier w "Le Parisien", która oskarżyła go o pobicie i gwałt w 1975 roku.

 • Roman Polański: Pewnego razu... w Hollywood

  Debiutant, którego film dostaje nominację do Oscara i trafia na okładkę tygodnika "Time". Trudno się dziwić, że wkrótce później Roman Polański trafia do Hollywood, gdzie odnosi sukces, przeżywa osobistą tragedię, wraca w glorii i ucieka w niesławie. W niedzielę, 18 sierpnia, słynny reżyser skończył 86 lat.

 • Roman Polański: Dziecko Holokaustu

  ..."Przychodzę tu jako ocalony" - oświadczył Roman Polański publiczności zgromadzonej w audytorium Memorial de la Shoah w Paryżu. Spotkanie pt. "Roman Polański - dziecko w Krakowie" odbyło się w ramach wystawy "Dzieci Holokaustu".

 • ​Roman Polański: Rodzina zmieniła go diametralnie

  Kiedy Roman Polański wrócił do swojej starej książki autobiograficznej, którą wydał w 1984 r., odniósł wrażenie, że ledwo poznaje człowieka, który spisał jego wspomnienia. Do księgarni trafiła uzupełniona polskojęzyczna wersja jego autobiografii.

 • Roman Polański. Aktor. Reżyser

  Wystawa "Roman Polański. Aktor. Reżyser" będzie prezentowana we wrześniu podczas Festiwalu Polskich Filmów w Toronto. Ekspozycja przygotowana przez łódzkie Muzeum Kinematografii po raz pierwszy pokazywana będzie na kontynencie północnoamerykańskim.

 • Roman Polański i śmierć Sharon Tate

  Kiedy Roman Polański przystępował do kręcenia "Nieustraszonych pogromców wampirów", swego pierwszego hollywoodzkiego filmu, dobrze wiedział, kogo życzy sobie w obsadzie. Irytowało go, że producenci(...) niepasującą do roli płomiennowłosej Żydówki. W rozwiązaniu problemu pomogła ruda peruka, w każdym razie na tyle, że Polański machnął ręką: trudno, niech gra. Ich pierwsza kolacja była dla niego...

 • Retrospektywa Polańskiego skandalem?

  Rozpoczynająca się w poniedziałek, 30 października, w Paryżu retrospektywa wszystkich filmów Romana Polańskiego została nazwana "skandalem" przez stowarzyszenia feministyczne, które postanowiły manifestacją zaprotestować przeciw hołdowi, składanemu reżyserowi "Noża w wodzie".

 • Życie w cieniu Romana Polańskiego

  Samantha Geimer, z którą Roman Polański uprawiał w 1977 roku seks, gdy miała 13 lat, opowie po raz pierwszy swoją wersję tej historii w książce, która ma się ukazać we wrześniu - informuje agencja AFP.

 • "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego w kinach

  O bohaterze jednej z najgłośniejszych afer szpiegowskich w historii opowiada film "Oficer i szpieg", który właśnie trafił na ekrany kin. Przypominając historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera żydowskiego pochodzenia niesłusznie skazanego za szpiegostwo na rzecz Niemiec, Roman Polański przestrzega przed skutkami zorganizowanej nienawiści do innych.

 • Roman Polański: Zamazywać granice

  Jak daleko sięgam pamięcią, granica między fantazją a rzeczywistością była u mnie zawsze beznadziejnie zamazana - pisał o swoim kinie Roman Polański w autobiografii "Roman". Jego najnowszy film "Oficer i szpieg" uhonorowano w sobotę, 7 września, Wielką Nagrodą Jury - Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji.