• Informacje na temat:

  roman polański pierwsza żona

Artykuły na temat: roman polański pierwsza żona
 • Barbara Kwiatkowska-Lass: Nie tylko żona Polańskiego

  ..."Miała wspaniałe długie rzęsy, zadarty nosek i gibkie, jędrne ciało" - pisał w autobiografii Roman Polański. Gdyby żyła, to w poniedziałek, 1 czerwca, 80. urodziny obchodziłaby pierwsza żona reżysera, znana aktorka Barbara Kwiatkowska-Lass.

 • Roman Polański: Nigdy czegoś takiego nie zrobię

  Robiąc adaptację, staram się być wierny oryginałowi - powiedział Roman Polański w Krakowie. Reżyser wziął udział w polskiej premierze swojego nowego filmu "Prawdziwa historia".

 • Roman Polański i śmierć Sharon Tate

  Kiedy Roman Polański przystępował do kręcenia "Nieustraszonych pogromców wampirów", swego pierwszego hollywoodzkiego filmu, dobrze wiedział, kogo życzy sobie w obsadzie. Irytowało go, że producenci(...) niepasującą do roli płomiennowłosej Żydówki. W rozwiązaniu problemu pomogła ruda peruka, w każdym razie na tyle, że Polański machnął ręką: trudno, niech gra. Ich pierwsza kolacja była dla niego...

 • Roman Polański: Zamazywać granice

  Jak daleko sięgam pamięcią, granica między fantazją a rzeczywistością była u mnie zawsze beznadziejnie zamazana - pisał o swoim kinie Roman Polański w autobiografii "Roman". Jego najnowszy film "Oficer i szpieg" uhonorowano w sobotę, 7 września, Wielką Nagrodą Jury - Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji.

 • Roman Polański: Robi się ze mnie potwora

  ..."Robi się ze mnie potwora" - utrzymuje Roman Polański w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Paris Match". Jak pisze agencja AFP to odpowiedź polskiego filmowca na wywiad francuskiej fotograf Valentine Monnier w "Le Parisien", która oskarżyła go o pobicie i gwałt w 1975 roku.

 • Roman Polański: 85-latek

  W sobotę, 18 sierpnia, Roman Polański obchodzi 85. urodziny. Z tej okazji przypominamy wszystkie kinowe dokonania laureata Oscara i Złotej Palmy.

 • Feministki blokowały w Paryżu pokaz nowego filmu Polańskiego

  Kilkadziesiąt feministek zablokowało we wtorek wieczorem w Paryżu przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". "Polański gwałciciel, winne kina" - skandowały aktywistki, które trzymały m.in. transparent z hasłem "Polański prześladuje kobiety".

 • Co z odmową ekstradycji Romana Polańskiego?

  We wtorek, 6 grudnia, Sąd Najwyższy rozpozna kasację prokuratora generalnego w sprawie odmowy zgody krakowskiego sądu na ekstradycję Romana Polańskiego do USA. Zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand wnosi o uchylenie tej decyzji; obrona jest za oddaleniem kasacji.

 • Życie seksualne Romana Polańskiego

  Podczas ubiegłorocznej edycji canneńskiego festiwalu Roman Polański wywołał mały skandal na konferencji prasowej, na której gwałtownie zaatakował dziennikarzy za ich niedojrzałość i niekompetencję. "Roman Polański: Wanted and Desired" Mariny Zenovich wraca do jednego z najbardziej skandalizujących momentów jego życia.

 • Polański w Krakowie: "Znam w tym mieście dosłownie każdy kąt"

  Roman Polański przyjechał do Krakowa. Jest gościem festiwalu Netia Off Camera. W środę, 2 maja, krakowska publiczność, jako pierwsza w Polsce, zobaczy jego najnowszy film "Prawdziwa historia".