• Informacje na temat:

  roman polański rzeź

Artykuły na temat: roman polański rzeź
 • Zagra w doborowym towarzystwie

  Anna Dereszowska, czyli zakonnica Dorota w nowym serialu TVP 1 "Siła wyższa", przygotowuje się do premiery sztuki "Rzeź", którą zamierza wystawić po wakacjach Teatr 6. Piętro. Ania wystąpi w niej u boku dawno niewidzianego na teatralnej scenie Cezarego Pazury, czyli czyli Wiktora Maliszewskiego z "Facetów do wzięcia".

 • Roman Polański: Reżyser to gawędziarz

  Umówiliśmy się na rozmowę. Nie o tym, co wydarzyło się prawie 40 lat temu w Los Angeles. Nie o ekstradycji, bo przecież od lat ściga go Interpol. To rozmowa o tym, co będzie. "Reżyser to gawędziarz" - mówi Roman Polański w RMF FM.

 • ​Orły 2013 pofrunęły do...

  ...wyroki, najdobitniej przekonali się polscy reżyserzy. Tegoroczny Orzeł za najlepszą reżyserię przypadł bowiem w udziale... Romanowi Polańskiemu za nakręcony dwa lata film "Rzeź". W kuluarach szeptano, że Roman Polański jest z pewnością tym wyróżnieniem zaskoczony nie mniej niż ci, z którymi wygrał! Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że najwięcej nagród przypadło w tym roku w udziale twórcom...

 • Wciąż ten sam Cezary Pazura

  Po kilku latach wraca do telewizji. I zaczyna od sprawdzonej ekipy i sprawdzonego formatu. Gra główną rolę w sitcomie "Przypadki Cezarego P." w reżyserii Macieja Ślesickiego.

 • "Gra tajemnic": Kto złamał Enigmę?

  "Gra tajemnic" to pasjonująca, a przy tym prawdziwa historia niezwykle utalentowanego brytyjskiego matematyka Alana Turinga, który w kluczowym momencie II wojny światowej ostatecznie złamał niemiecki kod Enigma.

 • "Rzeź" Polańskiego: Polski zwiastun!

  20 stycznia na ekrany polskich kin wejdzie "Rzeź", wyczekiwana, mistrzowska komedia Romana Polańskiego. W błyskotliwej ekranizacji sztuki Yasminy Rezy wystąpiła aktorska śmietanka Hollywood - Christoph Waltz, John C. Reilly oraz Jodie Foster i Kate Winslet, którym występ w "Rzezi" przyniósł nominacje do Złotego Globu dla najlepszych aktorek w komedii i musicalu.

 • Polański: 400 efektów cyfrowych

  Roman Polański powiedział francuskiemu dziennikowi "Le Figaro", że uważa się bardziej za filmowego rzemieślnika niż artystę. W opublikowanym w piątek wywiadzie reżyser opowiada też o Tintinie i o swoim filmie "Rzeź", który wejdzie w środę do kin we Francji.

 • Polański: Porwać się szaleństwu

  Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów konkursowych tegorocznego festiwalu w Wenecji to oczywiście ostatnia produkcja Romana Polańskiego, która w Polsce będzie promowana pod enigmatycznym tytułem "Rzeź".

 • "Rzeź" otworzy Plus Camerimage

  Tegoroczną Galę Otwarcia XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage uświetnią 26 listopada projekcje trzech filmów: "Rzezi" Romana Polańskiego, "Wstydu" Steve'a McQueena oraz komedii "Histeria - romantyczna historia wibratora".

 • Pełnokrwista komedia Polańskiego

  "Rzeź" - pierwsza od wielu lat komedia Romana Polańskiego - to entuzjastycznie przyjęta na festiwalu w Wenecji ekranizacja sztuki Yasminy Rezy "Bóg mordu", która od wielu sezonów przyciąga tłumy rozentuzjazmowanych widzów do renomowanych teatrów po obu stronach Atlantyku.