• Informacje na temat:

  roman polański seigner 2012

Artykuły na temat: roman polański seigner 2012
 • Protesty przeciw "nagonce" na Polańskiego

  Podczas gdy minister kultury Francji potępił przyznanie Romanowi Polańskiemu Cezara za najlepszą reżyserię za film "Oficer i szpieg", odzywają się głosy protestujące przeciw "nagonce na twórcę".

 • "Roman Polański: Moje życie": Rozmowy w toku

  Dokument "Roman Polański: Moje życie" to zapis bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy polskiego reżysera z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Polański odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach.

 • Polański i Seignier przyjadą do Polski

  Aktorka Emmanuelle Seigner i reżyser Roman Polański wezmą udział w tegorocznej, czwartej edycji Targowa Street Film&Music Festival 2012. Seigner zainauguruje muzyczną część imprezy, która odbędzie się w dniach 6-8 lipca w Łodzi.

 • WOŚP: Scenariusz Polańskiego, kolacja z Bohosiewicz

  Polski Instytut Sztuki Filmowej już po raz czwarty uczestniczy w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie można wylicytować m.in. podarowaną przez Romana Polańskiego unikatową, pierwszą wersję scenariusza filmu "Gorzkie gody", z odręcznymi notatkami reżysera i dedykacją oraz kolację z aktorką Sonią Bohosiewicz.

 • Eva Green: Aura niesamowitości

  Wiele osób zna ją przede wszystkim dlatego, że była "dziewczyną Bonda" w "Casino Royale". Ale Eva Green, która zadebiutowała u Bernardo Bertolucciego i pracowała z tak uznanymi na świecie reżyserami, jak Ridley Scott, Tim Burton czy Roman Polański, to nie tylko piękna twarz i doskonałe kształty! W nowym filmie Alice Winocour francuska seksbomba wciela się w astronautkę.

 • Eva Green: Warta grzechu

  Romana Polańskiego?

 • Wszystkie kobiety Ozona

  ..., jest radosny, utalentowany, zabawny" - mówi Seigner. "To reżyser, który dokładnie wie, czego chce, zna swój film na wylot, potrafi ustawić aktora co do milimetra. Jego precyzja przypomina mi Romana(...) niezwykłą urodą Ludivine Sagnier zaczynała swoją przygodę z François przy filmie "Krople wody na rozpalonych kamieniach". Pojawiła się również wśród licznej kobiecej obsady "8 kobiet". Emmanuelle Seigner...

 • Quentin Tarantino: Samouk bawiący się filmami

  Romana Polańskiego pojawia się polski aktor Rafał Zawierucha, Emmanuelle Seigner - aktorka i żona Polańskiego - zarzuciła reżyserowi chęć zarobku na tragedii jej męża. Zaznaczając, że nie krytykuje(...) przygotowania własnych scenariuszy. Pierwsze w pełni ukończone to "Urodzeni mordercy" i "Prawdziwy romans". Oba młody Tarantino postanowił sprzedać, chcąc uzyskać środki na nakręcenie własnego filmu...

 • Najlepsze francuskie filmy roku

  ...festiwalu w Cannes. "Wenus w futrze" Film Romana Polańskiego został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez widzów, jak i krytyków. Głównym bohaterem "Wenus w futrze" jest Thomas, reżyser poszukujący do(...) na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Toronto (Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej FIPRESCI w sekcji "Specjalne prezentacje") oraz w San Sebastian 2012 (Złota Muszla za...