• Informacje na temat:

  roman polański w cannes

Artykuły na temat: roman polański w cannes
 • Roman Polański: Zamazywać granice

  Jak daleko sięgam pamięcią, granica między fantazją a rzeczywistością była u mnie zawsze beznadziejnie zamazana - pisał o swoim kinie Roman Polański w autobiografii "Roman". Jego najnowszy film "Oficer i szpieg" uhonorowano w sobotę, 7 września, Wielką Nagrodą Jury - Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji.

 • Spotkanie z Romanem Polańskim nie zostanie odwołane

  Zatrzaskiwanie drzwi przed Polańskim przez nas, społeczność jego Alma Mater, wydaje mi się być aktem skrajnie niestosownym - napisał w oświadczeniu rektor Szkoły Filmowej w Łodzi Mariusz Grzegorzek. Sobotnie spotkanie z Romanem Polańskim nie zostanie odwołane pomimo petycji grupy studentów.

 • Roman Polański: 85-latek

  W sobotę, 18 sierpnia, Roman Polański obchodzi 85. urodziny. Z tej okazji przypominamy wszystkie kinowe dokonania laureata Oscara i Złotej Palmy.

 • Roman Polański: Pewnego razu... w Hollywood

  Debiutant, którego film dostaje nominację do Oscara i trafia na okładkę tygodnika "Time". Trudno się dziwić, że wkrótce później Roman Polański trafia do Hollywood, gdzie odnosi sukces, przeżywa osobistą tragedię, wraca w glorii i ucieka w niesławie. W niedzielę, 18 sierpnia, słynny reżyser skończył 86 lat.

 • Roman Polański odwiedzi Łódź. Dostanie Złotego Glana

  Światowej sławy reżyser, laureat Oscara i Złotej Palmy, a także kilkudziesięciu innych nagród - Roman Polański - będzie gościem gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Autor m.in. "Pianisty", "Noża w wodzie" czy "Dziecka Rosemary" odbierze statuetkę Złotego Glana, którym łódzka impreza od lat honoruje niepokornych twórców filmowych idących pod prąd modom i trendom. Uczestnicy gali...

 • Roman Polański pokaże swój najnowszy film w Cannes

  Nowy film Romana Polańskiego zostanie pokazany w maju na 70. Festiwalu Filmowym w Cannes. Tę informację ogłosili właśnie organizatorzy.

 • Roman Polański o swoim debiucie w Cannes

  Z festiwalem w Cannes, którego kolejna edycja rozpoczęła się w środę, 13 maja, wiąże się tysiące anegdot. "Wyglądałem raczej jak gastarbeiter bez grosza przy duszy niż jak przyszły filmowiec" - wspomina swój pierwszy pobyt na festiwalu Roman Polański.

 • "Prawdziwa historia": Roman Polański i kobiecy pojedynek

  Polskim dystrybutorem nowego filmu Romana Polańskiego "Prawdziwa historia" został Monolith Films. Światowa premiera obrazu odbędzie się w maju na festiwalu filmowym w Cannes.

 • Roman Polański nakręcił reklamę

  Polski akcent na festiwalu w Cannes. Roman Polański zaprezentował swój najnowszy film. Tym razem chodzi jednak o film... reklamowy nakręcony dla włoskiemu domu mody Prada.

 • Roman Polański: Nigdy czegoś takiego nie zrobię

  Robiąc adaptację, staram się być wierny oryginałowi - powiedział Roman Polański w Krakowie. Reżyser wziął udział w polskiej premierze swojego nowego filmu "Prawdziwa historia".