• Informacje na temat:

  roman polański wenus w futrze

Artykuły na temat: roman polański wenus w futrze
 • "Wenus w futrze" Polańskiego

  W internecie pojawił się pierwszy, mięzynarodowy zwiastun najnowszego filmu Romana Polańskiego "Wenus w futrze". Polska premiera obrazu zaplanowana jest na 8 listopada.

 • Roman Polański: Cezar za "Wenus w futrze"

  Roman Polański został uznany za najlepszego reżysera na 39. ceremonii wręczenia Cezarów. Stał się tym samym twórcą, który zdobył w swojej karierze najwięcej nagród Francuskiej Akademii Filmowej.

 • Wenus w futrze, Polański w Gdyni

  Specjalny pokaz najnowszego filmu Romana Polańskiego "Wenus w futrze" był najważniejszym wydarzeniem przedostatniego dnia Gdynia - Festiwal Filmowy. Mało który z festiwalowych gości spodziewał się jednak, że seans uświetni też obecność reżysera.

 • "Wenus w futrze": Edelman i Polański po raz piąty

  Dla operatora Pawła Edelmana praca przy "Wenus w futrze" była już piątym filmem zrealizowanym wspólnie z Romanem Polańskim.

 • Roman Polański: Zamazywać granice

  Jak daleko sięgam pamięcią, granica między fantazją a rzeczywistością była u mnie zawsze beznadziejnie zamazana - pisał o swoim kinie Roman Polański w autobiografii "Roman". Jego najnowszy film "Oficer i szpieg" uhonorowano w sobotę, 7 września, Wielką Nagrodą Jury - Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji.

 • Roman Polański: 85-latek

  W sobotę, 18 sierpnia, Roman Polański obchodzi 85. urodziny. Z tej okazji przypominamy wszystkie kinowe dokonania laureata Oscara i Złotej Palmy.

 • "Wenus w futrze": Za kulisami

  ..."Wenus w futrze" jest kontynuacją kameralnego etapu twórczości Polańskiego, rozpoczętego ekranizacją sztuki Yasminy Rezy "Rzeź". Także i w tym przypadku punktem wyjścia do filmowej opowieści jest sztuka teatralna.

 • Seigner: Feministyczna "Wenus w futrze"

  Film feministyczny - tak komedię Romana Polańskiego "Wenus w futrze", w której zagrała główną rolę, określiła francuska aktorka i wokalistka Emmanuelle Seigner. Artystka mówiła też PAP o polskiej kuchni i pracy nad nową płytą, nagrywaną z amerykańskim muzykiem Adamem Schlesingerem.

 • Roman Polański odwiedzi Łódź. Dostanie Złotego Glana

  Światowej sławy reżyser, laureat Oscara i Złotej Palmy, a także kilkudziesięciu innych nagród - Roman Polański - będzie gościem gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Autor m.in. "Pianisty", "Noża w wodzie" czy "Dziecka Rosemary" odbierze statuetkę Złotego Glana, którym łódzka impreza od lat honoruje niepokornych twórców filmowych idących pod prąd modom i trendom. Uczestnicy gali...

 • "Oficer i szpieg": Jest polski zwiastun filmu Romana Polańskiego

  Dystrybutor Gutek Film zaprezentował polski zwiastun najnowszego filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". Obraz trafi na ekrany polskich kin 27 grudnia.