• Informacje na temat:

  roman polanski wiek

Artykuły na temat: roman polanski wiek
 • Roman Polański jak Oliver Twist

  Roman Polański (72 l., "Dziewiąte wrota" ) wyznał, że główna postać powieści Charlesa Dickensa jest mu bardzo bliska, gdyż on sam jako dziecko przeżywał cierpienia podobne do tych, których doświadczał Oliver Twist.

 • Roman Polański kończy 80 lat

  Jeden z najsłynniejszych reżyserów filmowych i kontrowersyjnych postaci świata filmu Roman Polański kończy 18 sierpnia 80 lat. Do jego najbardziej znanych dzieł należą "Nóż w wodzie", "Chinatown" i "Dziecko Rosemary".

 • Roman Polański: Reżyser to gawędziarz

  Umówiliśmy się na rozmowę. Nie o tym, co wydarzyło się prawie 40 lat temu w Los Angeles. Nie o ekstradycji, bo przecież od lat ściga go Interpol. To rozmowa o tym, co będzie. "Reżyser to gawędziarz" - mówi Roman Polański w RMF FM.

 • "Zaczynałem od Polańskiego"

  Zygmunt Malanowicz (ur. 4 marca 1938 roku) jest najbardziej znany z roli w głośnym filmie Romana Polańskiego "Nóż w wodzie" z 1961 roku. Choć produkcja...

 • "Polański uniknął odpowiedzialności"

  Amerykańska prasa krytycznie komentuje we wtorek, 13 lipca, decyzję szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości o odmowie ekstradycji Romana Polańskiego do USA i jego zwolnieniu. Reżyser uniknął odpowiedzialności za gwałt na 13-latce - podkreśla "Washington Post".

 • Polański zmęczony, ale zadowolony

  Roman Polański po raz pierwszy od odzyskania wolności pojawił się w poniedziałek, 4 października, publicznie we Francji. Twórca wziął udział w wernisażu wystawy we francuskiej Filmotece Narodowej (Cinematheque Francaise) - podała agencja AFP.

 • Polański: Hollywoodzki happy end?

  Cezary i nagrody BAFTA, wyznanie Samanthy Geimer, iż nie czuje już żalu do Romana Polańskiego o to, co stało się przed ponad ćwierć wiekiem, gdy oskarżono go o gwałt na niej - wszystko to czyni z polskiego reżysera nie przestępcę zbiegłego przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, lecz czołowego kandydata do Oscarów.

 • Żona Polańskiego bez taryfy ulgowej

  Już niebawem do kin w Polsce trafi nowy obraz Romana Polańskiego "Wenus w futrze". Jedyną kobiecą rolę w produkcji reżyser powierzył swojej żonie, Emmanuelle Seigner. Polański twierdzi, że na planie traktował ją ostrzej niż innych, by nie posądzano go o nepotyzm.

 • Weekend w kinie: Polański i inni

  W tym tygodniu do kin wchodzi długo oczekiwany przez widzów nowy film Romana Polańskiego "Autor widmo". Czy zamieszanie, jakie powstało wokół reżysera w związku z jego aresztowaniem spowoduje, że więcej osób zobaczy jego dzieło, czy też przyczyni się do odwrócenia się części publiczności od polskiego reżysera?

 • Parodia władzy, krew wampira

  ..."Dyktator" z kolejnym komediowym wcieleniem Saszy Barona Cohena oraz "Mroczne cienie" Tima Burtona z wampiryczną rolą Johnny'ego Deppa to najważniejsze premiery tygodnia. Do kin trafia również w piątek "Moje życie" - filmowa spowiedź Romana Polańskiego.

Dyskusje na temat: roman polanski wiek
 • Re: Co sie dzieje z Agnieszką Włodarczyk?

  no blysnales "intelektualnie" ze hej! Przy okazji obnizyles wiek do 13, Twoj wzor (autor oryginalu) slynny polski pedofil Roman Polanski mowil, ze moze miec nawet 16. Tyle, ze on pukal a ty ...paplasz