• Informacje na temat:

  roman polański-wywiad z dziewczyną

Artykuły na temat: roman polański-wywiad z dziewczyną
 • Roman Polański: 85-latek

  W sobotę, 18 sierpnia, Roman Polański obchodzi 85. urodziny. Z tej okazji przypominamy wszystkie kinowe dokonania laureata Oscara i Złotej Palmy.

 • Roman Polański odwiedzi Łódź. Dostanie Złotego Glana

  Światowej sławy reżyser, laureat Oscara i Złotej Palmy, a także kilkudziesięciu innych nagród - Roman Polański - będzie gościem gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Autor m.in. "Pianisty", "Noża w wodzie" czy "Dziecka Rosemary" odbierze statuetkę Złotego Glana, którym łódzka impreza od lat honoruje niepokornych twórców filmowych idących pod prąd modom i trendom. Uczestnicy gali...

 • Catherine Denueve: Moje oczy są zawsze smutne

  ...- Nigdy nie byłam specjalnie przebojową dziewczyną. Siedziałam w domu i czytałam książki. Do pewnego stopnia oczywiście, ale nie interesowało mnie nigdy noce życie i ekstremalne przygody. W żadnym momencie nie musiałam i nie chciałam sobie czy innym niczego udowadniać - mówi Catherine Deneuve.

 • Emmanuelle Seigner: Za głosem serca

  W najnowszym filmie Romana Polańskiego "Oficer i szpieg", Emmanuelle Seigner gra kochankę jednego z głównych bohaterów. Aktorka, a prywatnie żona reżysera, cieszy się, że nie przyszło jej żyć ponad sto lat temu, bo teraz jest wolnym człowiekiem i może kochać, kogo chce.

 • "Oficer i szpieg": Pierwsze reakcje na film Polańskiego

  Autobiograficzny charakter najnowszego filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" to najważniejszy element pierwszych recenzji po weneckiej premierze dzieła twórcy "Chinatown".

 • ​"Oficer i szpieg" Polańskiego z czterema nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych

  Film "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego uzyskał w sobotę cztery nominacje do Europejskich Nagród Filmowych - dla najlepszego europejskiego filmu, reżysera, scenarzysty i aktora. Film powalczy m.in. z "Bólem i blaskiem" Pedro Almodovara i "Zdrajcą" Marco Bellocchio.

 • Co ma Allen do Polańskiego?

  ..."Washington Post" zamieścił kolejny tekst potępiający Romana Polańskiego i krytykujący prominentów filmu i show-biznesu za to, że stanęli w jego obronie. Dostało się m.in. Woody'emu Allenowi.

 • Barbara Kwiatkowska-Lass: Mija 20 lat od śmierci pierwszej żony Polańskiego

  W piątek, 6 marca, minęło dokładnie 20 lat od śmieci pierwszej żony Romana Polańskiego, aktorki Barbary Kwiatkowskiej-Lass. "Miała wspaniałe długie rzęsy, zadarty nosek i gibkie, jędrne ciało" - pisał w autobiografii polski reżyser.

 • Zanussi wstrząśnie Białorusią?

  Zanussiego "mówi nie o obecnej dyktaturze, ale o tym, z czym wkrótce będziemy musieli się zetknąć". Sztukę Dorfmana, chilijskiego pisarza i dramaturga, zekranizował w 1994 roku Roman Polański.(...)Portal publikuje w środę wywiad z Zanussim przeprowadzony przed premierą, która odbyła się we wtorek w Rosyjskim Teatrze Dramatycznym im. Maksyma Gorskiego. Inny wywiad z polskim reżyserem ukazał się...

 • "Dziecko Rosemary": To już 45 lat

  ..."Błyskawiczny sukces 'Dziecka Rosemary' uczynił ze mnie pupilka Hollywood" - wspomina Roman Polański w swej autobiografii. "Po przeczytaniu pierwszych stron scenariusza pomyślałem: 'Co to właściwie jest, serial dla kucharek?'" - dodaje reżyser. W środę, 12 czerwca, mija 45 lat od premiery filmu.