• Informacje na temat:

  roman polański z barbarą kwiatkowską

Artykuły na temat: roman polański z barbarą kwiatkowską
 • Barbara Kwiatkowska-Lass: Nie tylko żona Polańskiego

  ..."Miała wspaniałe długie rzęsy, zadarty nosek i gibkie, jędrne ciało" - pisał w autobiografii Roman Polański. Gdyby żyła, to w poniedziałek, 1 czerwca, 80. urodziny obchodziłaby pierwsza żona reżysera, znana aktorka Barbara Kwiatkowska-Lass.

 • "Ewa chce spać": Filmowy debiut Barbary Kwiatkowskiej

  Kwiatkowską. W mieście pojawił się również Roman Polański, bardzo wtedy zakochany w młodej aktorce. I tu życie dopisało puentę do filmu o złodziejach i nierozgarniętych policjantach. Polański(...) z walizką po mrocznych zaułkach, napotykając po drodze dziwne typy, m.in. Lulka (Roman Kłosowski), młodego kandydata na złodzieja. W końcu trafia na komisariat policji, gdzie wszyscy w panice przygotowują...

 • "Nóż w wodzie": "Wariactwo" Romana Polańskiego

  ...55 lat temu na ekrany polskich wszedł pełnometrażowy debiut Romana Polańskiego - kameralny thriller "Nóż w wodzie". To pierwszy polski obraz, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

 • Barbara Kwiatkowska-Lass: Mija 20 lat od śmierci pierwszej żony Polańskiego

  W piątek, 6 marca, minęło dokładnie 20 lat od śmieci pierwszej żony Romana Polańskiego, aktorki Barbary Kwiatkowskiej-Lass. "Miała wspaniałe długie rzęsy, zadarty nosek i gibkie, jędrne ciało" - pisał w autobiografii polski reżyser.

 • Nowa biografia Polańskiego w księgarniach

  Niemiecki krytyk filmowy, Paul Werner, napisał biografię Romana Polańskiego, jedną z niewielu publikacji o tym reżyserze, która koncentruje się na jego dziełach a nie sensacjach i skandalach związanych z jego życiem. Książka właśnie trafiła do księgarń.

 • "Roman Polański: Moje życie": Rozmowy w toku

  Dokument "Roman Polański: Moje życie" to zapis bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy polskiego reżysera z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Polański odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach.

 • "Nóż w wodzie": Genialny debiut Polańskiego

  ...50 lat temu na ekrany polskich wszedł pełnometrażowy debiut Romana Polańskiego - kameralny thriller "Nóż w wodzie". To pierwszy polski obraz, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

 • "Nóż w wodzie" Polańskiego wróci do kin

  Film, który w komunistycznej Polsce wywołał burzę prasową i gniew Władysława Gomułki, a autorowi otworzył drzwi do światowej kariery - "Nóż w wodzie", debiut reżyserski Romana Polańskiego, został zrekonstruowany cyfrowo - informuje Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 • "Nóż w wodzie": Dramat na jachcie

  Nie zaszkodziła mu ani krytyka prasy, ani dezaprobata samego Gomułki. Po 55 latach od premiery 'Nóż w wodzie" Romana Polańskiego wciąż należy do klasyki światowego kina.

 • "Nóż w wodzie": 50 lat od premiery

  W komunistycznej Polsce wywołał burzę prasową i gniew Władysława Gomułki, autorowi otworzył zaś drzwi do kariery międzynarodowej. W piątek przypada 50. rocznica wejścia na ekrany "Noża w wodzie", fabularnego debiutu reżyserskiego Romana Polańskiego.

Zdjęcia na temat: roman polański z barbarą kwiatkowską