• Informacje na temat:

  roman polanski zdjęcia

Artykuły na temat: roman polanski zdjęcia
 • Cezary 2020: "Oficer i szpieg" Polańskiego z trzema nagrodami

  Film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" zdobył trzy Cezary - nagrody francuskiego przemysłu filmowego. Polski reżyser, choć nie pojawił się na uroczystej gali, może być zadowolony - otrzymał statuetki za najlepszą reżyserię i razem z Robertem Harrisem za scenariusz adoptowany. Produkcja została także nagrodzona za najlepsze kostiumy. Nie obyło się jednak bez incydentów.

 • "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego w kinach

  O bohaterze jednej z najgłośniejszych afer szpiegowskich w historii opowiada film "Oficer i szpieg", który właśnie trafił na ekrany kin. Przypominając historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera żydowskiego pochodzenia niesłusznie skazanego za szpiegostwo na rzecz Niemiec, Roman Polański przestrzega przed skutkami zorganizowanej nienawiści do innych.

 • Roman Polański: Zamazywać granice

  Jak daleko sięgam pamięcią, granica między fantazją a rzeczywistością była u mnie zawsze beznadziejnie zamazana - pisał o swoim kinie Roman Polański w autobiografii "Roman". Jego najnowszy film "Oficer i szpieg" uhonorowano w sobotę, 7 września, Wielką Nagrodą Jury - Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji.

 • Roman Polański: Robi się ze mnie potwora

  ..."Robi się ze mnie potwora" - utrzymuje Roman Polański w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Paris Match". Jak pisze agencja AFP to odpowiedź polskiego filmowca na wywiad francuskiej fotograf Valentine Monnier w "Le Parisien", która oskarżyła go o pobicie i gwałt w 1975 roku.

 • Roman Polański odwiedzi Łódź. Dostanie Złotego Glana

  Światowej sławy reżyser, laureat Oscara i Złotej Palmy, a także kilkudziesięciu innych nagród - Roman Polański - będzie gościem gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Autor m.in. "Pianisty", "Noża w wodzie" czy "Dziecka Rosemary" odbierze statuetkę Złotego Glana, którym łódzka impreza od lat honoruje niepokornych twórców filmowych idących pod prąd modom i trendom. Uczestnicy gali...

 • "Oficer i szpieg": Jest polski zwiastun filmu Romana Polańskiego

  Dystrybutor Gutek Film zaprezentował polski zwiastun najnowszego filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". Obraz trafi na ekrany polskich kin 27 grudnia.

 • "J’Accuse": Roman Polański kręci nowy film

  Pod koniec 2018 roku rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu Romana Polańskiego "J’Accuse". Główną rolę zagra francuski aktor Jean Dujardin ("Artysta").

 • "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego na festiwalu w Wenecji

  ..."Oficer i szpieg", epicki thriller Romana Polańskiego, znalazł się w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Produkcja trafi do polskich kin 27 grudnia.

 • "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego otworzy festiwal EnergaCAMERIMAGE

  Nagrodzony na Festiwalu w Wenecji thriller Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" otworzy 27. Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE. Premierowy pokaz odbędzie się 9 listopada w Centrum Festiwalowym - CKK Jordanki w Toruniu i będzie częścią gali otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2019.

 • Roman Polański w Polsce. Ruszyły zdjęcia do filmu o zdobywcy Oscara

  Roman Polański przyleciał do Krakowa na zdjęcia do filmu dokumentalnego o dzieciństwie i młodości reżysera. Zdobywcy Oscara towarzyszy jego wieloletni przyjaciel, światowej sławy fotograf, Ryszard Horowitz.

Zdjęcia na temat: roman polanski zdjęcia