• Informacje na temat:

  rosyjska edycja

Artykuły na temat: rosyjska edycja
 • Druga edycja programu "Ekran"

  Schloendorff ("Blaszany bębenek") i Aleksander Sokurov ("Rosyjska arka"). "Nasza rola jest inspirująca, ale traktujemy naszych studentów jak partnerów. Nie tylko oni uczą sie od nas, ale również my od nich...

 • W lipcu szósta edycja festiwalu Animator

  ...przygotowano także dwa duże bloki narodowe poświęcone animacji rosyjskiej oraz francuskiej. Zaprezentowana zostanie rosyjska animacja przygotowana przez School-Studio "SHAR", które zostało założone...

 • 13. edycja Millennium Docs Against Gravity pod hasłem "Oderwij się!"

  W Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdyni oraz w 20 innych miastach odbędzie 13. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Wydarzenie, którego gośćmi będą m.in. reżyser Siergiej Łoźnica i muzyk Kutiman, rozpocznie się 13 i potrwa do 25 maja.

 • Rozpoczyna się 10. edycja festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską

  "Raj", nagrodzony w Wenecji film w reż. Andrieja Konczałowskiego, oraz obraz siedmiu reżyserek "Petersburg. Tylko z miłości" - to produkcje, które znalazły się w programie 10. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Impreza rozpocznie się w czwartek w Warszawie.

 • Pokaz "Matyldy" zainaugurował 11. edycję Sputnika nad Polską

  Pokazem filmu "Matylda", z tytułową rolą Michaliny Olszańskiej, opowiadającym o związku primabaleriny Matyldy Krzesińskiej i następcy rosyjskiego tronu carewicza Mikołaja, zainaugurowano w czwartek 11. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską".

 • Piąta edycja Filmostrady

  W piątek, 24 września, piąta już edycja Polskiego Objazdowego Festiwalu Filmowego Filmostrada wyrusza w trasę po Polsce z nowym repertuarem. W programie festiwalu znajdzie się siedem filmów, m.in. "Dom wariatów" Andrieja Konczałowskiego.

 • Rosyjski krytyk wybiera

  ...rosyjskiej sztuki współczesnej. 4. edycja Sputnika nad Polską odbędzie się w Warszawie (Kinoteka oraz kino Kultura) w dniach 4-14 listopada oraz w 24 miastach w Polsce.

 • 15 filmów w konkursie 9. edycji Sputnika nad Polską

  ...9. edycja przeglądu Sputnik nad Polską przedstawi 15 tytułów konkursowych, wśród których znajdą się najczęściej nagradzane fabuły rosyjskie z ostatniego roku. Najlepszej z nich profesjonalne jury wręczy statuetkę Grand Prix Sputnika. Filmy zostaną również poddane ocenie widzów w głosowaniu publiczności.

 • Kamera na rosyjskie reżyserki

  W ramach 4. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską znajdzie się sekcja "Kobiece Spojrzenie", w której prezentowane będą filmy rosyjskich reżyserek.

 • Lamparska w rosyjskim filmie

  ..., Aleksieja Uczitiela i Pawła Łungina oraz rosyjska klasyka, np. "Wesele", zrealizowane w 1944 r. w czasie wojny. Będą polskie akcenty: Polacy w obsadzie "Tylko nie teraz" to nie jedyny z nich. W filmie...

Zdjęcia na temat: rosyjska edycja