• Informacje na temat:

  rosyjskie filmy

Artykuły na temat: rosyjskie filmy
 • #zostańwdomu: Filmy w Polsacie. Co obejrzeć?

  Co możemy robić, kiedy... nie możemy wychodzić z domu? Najlepiej zacząć nadrabiać zaległości filmowe. Co w tym tygodniu w Polsacie? Oto kilka wybranych propozycji.

 • Rosyjski krytyk wybiera

  ...teoretyków filmu i krytyków filmowych za książkę "Tylko 33. Gwiazdy światowej reżyserii filmowej" W sekcji "Warszawska Euforia" znajdą się filmy rosyjskie ostatnich lat, pokazywane i nagradzane na(...) w moskiewskim kinie "Rolan", w czasie których osobiście prezentuje publiczności najbardziej interesujące, w swojej opinii, filmy wchodzące do dystrybucji w Rosji. Płachow publikuje regularnie od 1972

 • Kamera na rosyjskie reżyserki

  W ramach 4. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską znajdzie się sekcja "Kobiece Spojrzenie", w której prezentowane będą filmy rosyjskich reżyserek.

 • Rosyjski rząd zwiększa dotacje na filmy

  Rosyjski rząd ogłosił w środę, 25 lutego, zwiększenie, mimo kryzysu, subwencji na kinematografię, z czego lwia część zostanie przeznaczona na filmy o tematyce patriotycznej, w tym dotyczące drugiej wojny światowej i historii Krymu.

 • Zmarła gwiazda kina rosyjskiego

  Ludmiła Gurczenko, wielka gwiazda kina radzieckiego i rosyjskiego, zmarła w środę, 30 marca, na atak serca - podały rosyjskie media. Miała 75 lat. Występowała w ponad 80 filmach najsławniejszych reżyserów rosyjskich.

 • Uderzenie rosyjskiego kina!

  ..."Ładunek 200" - nowy wstrząsający film Aleksieja Bałabanowa ("Brat") oraz "Wygnanie" Andrieja Zwiagincewa ("Powrót") - to dwa rosyjskie tytuły, których marcową premierą zadebiutuje nowy dystrybutor na polskim rynku - 35mm Sp z o.o.

 • Nieznane oblicze kina rosyjskiego

  Polskie premiery? Nowe kino rosyjskie? Po co robić taki program na takim festiwalu jak TNH, skoro filmy ze Wschodu regularnie goszczą na innych festiwalach, a od kilku lat istnieje ogólnopolska objazdowa impreza im tylko poświęcona? Przecież wszyscy znamy nowe kino rosyjskie: Szachnazarow, Bałabanow, Łungin, Zwiagincew - każdy wymieni te i inne nazwiska. Ale nazwisk tych nie znajdzie się...

 • Najbardziej oczekiwane filmy 2018 roku

  ...roku także będzie obfitowało w filmy opowiadające historię kobiet lub przez nie tworzone. Najbardziej czekamy na komedię "Plan B" Kingi Dębskiej, reżyserki "Naszych córek krów", oraz "Twarz" od(...) współpracy z reżyserem Francisem Lawrencem, będzie podbijać męskie serca w filmie szpiegowskim o rosyjskiej agentce. A w "The Girl in the Spider’s Web", adaptacji czwartej powieści z kryminalnego...

 • "Sputnik nad Polską": Nowe kino rosyjskie

  ..."Pragnienie" Dmitrija Tiurina, "Major" Jurija Bykowa oraz "Iwan, syn Amira" Maksima Panfiłowa, z Karoliną Gruszką w obsadzie - m.in. te filmy są w programie 7. festiwalu "Sputnik nad Polską". Poświęcona kinematografii z Rosji impreza zacznie się w czwartek, 7 listopada, w Warszawie.

 • Filmy Sokurowa na DVD

  Wybrane filmy znanego rosyjskiego reżysera Aleksandra Sokurowa, którego "Faust" zdobył główne nagrody na ubiegłorocznych festiwalach w Wenecji i Warszawie, 22 marca ukażą się w specjalnym boksie DVD, jako element "Złotej Kolekcji Filmów Sputnika".

Zdjęcia na temat: rosyjskie filmy
Wideo na temat: rosyjskie filmy
 • Sasha Strunin wraca do show-biznesu

  10 listopada Sasha Strunin zaprezentuje materiał z płyty „Woman in black” na koncercie podczas Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Drugi solowy krążek artystki powstał we współpracy z Garym Guthmanem, słynnym amerykańskim muzykiem i producentem. Utrzymany jest w stylistyce, którą wokalistka określa mianem jazz noir, a inspiracji dostarczyły filmy kryminalne z lat 40.

Dyskusje na temat: rosyjskie filmy