• Informacje na temat:

  roy scheider

Artykuły na temat: roy scheider
 • Roy Scheider kontra Punisher

  Roy Scheider ( "Szczęki" , "Krwawy Romeo" ) wystąpi w adaptacji słynnego komiksu wydawnictwa Marvel - "The Punisher". Nie wiadomo na razie, jaką rolę obejmie dwukrotnie nominowany do Oscara weteran Hollywood. Zdjęcia do filmu trwają od początku sierpnia.

 • Zmarł bohater "Szczęk"

  Amerykański aktor Roy Scheider, najbardziej znany z serii "Szczęki" oraz głośnego obrazu "Cały ten zgiełk", zmarł w niedzielę, 10 lutego. Miał 75 lat.

 • Aktorka w okupowanej Polsce

  Daryl Hannah zagra bohaterkę dramatu "The Poet", którego akcja będzie rozgrywała się w czasie II wojny światowej, w okupowanej Polsce.

 • Willis w remake'u "Francuskiego łącznika"?

  Na jednej z witryn internetowych pojawiła się krótka, acz zaskakująca informacja, iż Bruce Willis ( "Szósty zmysł" , "Niezniszczalny" ) być może zagra w remake'u słynnego filmu Williama Friedkina "Francuski łącznik" z 1971 roku.

 • "Król Lear" z Texasu

  Amerykańska stacja telewizyjna TNT postanowiła wyłożyć 11 milionów dolarów na produkcję epickiego westernu "King Of Texas". Jak podaje magazyn Variety , akcja ma być przeniesieniem szekspirowskiego "Króla Lira" do Teksasu roku 1940. W głównej roli wystąpi Patrick Stewart, jeden z głównych bohaterów "X-Mena" i serial u "Star Trek".

 • "The Punisher": Kto zagra Tombstone'a?

  W okolicach Miami trwa realizacja filmu "The Punisher", powstającego na podstawie słynnego komiksu Gartha Ennisa i Gerry'ego Conway'a, publikowanego przez wydawnictwo Marvel. Do produkcji co jakiś czas dołączają nowi aktorzy. Co do jednej z ostatnich decyzji obsadowych nadal panuje niejasność. Nie wiadomo bowiem na pewno, kto wcieli się w postać złowrogiego Tombstone'a alias Lonniego Lincolna.

 • Odeszli w tym roku...

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości, jak Gustaw Holoubek, Jerzy Kawalerowicz, Piotr Łazarkiewicz, Edward Kłosiński. W styczniu kinomani na całym świecie przeżywali tragiczną śmierć Heatha Ledgera. We wrześniu pożegnaliśmy z kolei legendę amerykańskiego kina - Paula Newmana. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Nominacje do Złotych Satelitów

  Aż osiem nominacji do nagrody Złotych Satelitów (Golden Satellite Awards) otrzymał film "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" . Zagraniczni dziennikarze zrzeszeni w International Press Academy - odłamie Hollywood Foreign Press Association, stowarzyszenia przyznającego prestiżowe Złote Globy - nominowali obraz Petera Jacksona między innymi w kategorii "Najlepszy film dramatyczny". Nagrody Złotych Satelitów będą przyznane po raz siódmy.

Zdjęcia na temat: roy scheider
Wideo na temat: roy scheider
 • Tom

  Tom

  Film jest adaptacją sztuki autorstwa Michela Marca Boucharda o tym samym tytule. Opowiada on historię Toma, który po śmierci swojego partnera popada w depresję. Pewnego dnia poznaje jego rodziców, odkrywając, że nie byli oni świadomi zarówno ich relacji, a przede wszystkim orientacji seksualnej swego syna.

 • Green Zone

  Matt Damon i reżyser Paul Greengrass ponownie połączyli siły w thrillerze "Green Zone", którego akcja rozgrywa się podczas pierwszych chaotycznych dni wojny w Iraku, kiedy to nikomu nie można było ufać, a każda decyzja mogła skończyć się nieprzewidywalnymi konsekwencjami. Podczas prowadzonej przez Stany Zjednoczone okupacji Bagdadu w 2003 roku, starszy chorąży Roy Miller (Damon) i zespół inspektorów wojskowych zostają wysłani w celu odnalezienia broni masowej zagłady, która jak wierzono miała...

 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...