• Informacje na temat:

  rozdania oskarów

Artykuły na temat: rozdania oskarów
 • Tradycyjnie na dzień przed rozdaniem Oskarów, w Hollywood ogłoszono laureatów nagród "Złote Maliny", przyznawanych najgorszym filmom i aktorom. To mało zaszczytne wyróżnienie za całokształt dokonań otrzymali Sylwester Stallone i Madonna, bezapelacyjnie uznani za najgorszych aktorów XX wieku.

 • Emmy 2000 rozdane

  52. edycja nagród telewizyjnych Emmy zakończyła się w niedzielę wieczorem, 10 września, w Los Angeles. Podczas uroczystego wieczoru rozdano nagrody w kilkunastu kategoriach. Serial "The West Wing" (w Polsce znany pod tytułem "Prezydencki poker") okazał się największym tegorocznych triumfatorem. Film, którego akcja rozgrywa się w Białym Domu i opowiada o kulisach prezydentury, otrzymał aż dziewięć nagród Emmy jako najlepszy serial dramatyczny.

 • Donald Trump skrytykował film "Parasite" i... Brada Pitta

  ...dziękczynnej na gali rozdania Oskarów. "Powiedzieli mi, że mam tylko 45 sekund, a to i tak o 45 sekund więcej niż senat dał w tym tygodniu Johnowi Boltonowi" - zażartował gwiazdor. Była to(...) amerykańskie media. Trump zaczął od wyrażenia swojego niezadowolenia z faktu, że to południowokoreański "Parasite" otrzymał w tym roku Oscara dla najlepszego filmu. "Jak zła była w tym roku gala rozdania...

 • "Oskarowy rasizm"

  ..."Oskarowy rasizm" - tak prasa w Indiach komentuje ostatnią galę rozdania Oskarów. Jej zdaniem właśnie z powodu rasistowskich uprzedzeń film "Szósty Zmysł", w reżyserii Manodzia Night'a Shyamalana, nie dostał żadnej statuetki, choć wcześniej otrzymał od członków Amerykańskiej Akademii Filmowej aż 6 nominacji.

 • Nie oglądali oscarowych filmów

  Tylko 23,7 procenta Amerykanów, którzy obejrzeli relację z gali rozdania Oscarów, widziało jeden z pięciu obrazów nominowanych w kategorii "najlepszy film".

 • Poprowadzi tę uroczystość jako namłodsza osoba w historii

  Anne Hathaway nie zamierza naśladować innych celebrytów podczas prowadzenia ceremonii rozdania Oscarów, ponieważ nie czuje, że zasłużyła sobie na to prawo.

 • Piotr Adamczyk z nagrodą Rzym-Warszawa

  Piotr Adamczyk otrzymał w Wiecznym Mieście specjalną nagrodę Rzym-Warszawa, ustanowioną w ramach partnerstwa obu stolic. Premio Roma dostali też przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i laureat Oskara, komik, aktor i reżyser Roberto Benigni.

 • Europejska Akademia Filmowa nominuje

  Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę filmów nominowanych do "europejskich Oskarów". Najwięcej nominacji przypadło niemieckiemu komediodramatowi "Good bye, Lenin!" . Dzieło Wolfganga Beckera zostało zauważone w aż pięciu kategoriach.

 • Ładunek zniknął z pomostu wyładunkowego, zaledwie 30 kilometrów od Akademii. Oskary przyjechały do Beverly Hills z Chicago, gdzie się je produkuje. Chicagowski producent już zaczął robić duplikaty zaginionych statuetek. Mają one dotrzeć do Los Angeles 24 marca, czyli na dwa dni przed ceremonią ich rozdania. Tym razem transport i jego odbiór będzie pilnie strzeżony. Akademia oficjalnie ogłosiła...

 • Curly Heads: Wiemy, że Woodstock ma specyficzny klimat

  Curly Heads promują debiutancki album "Ruby Dress Skinny Dog". Zespół wystąpił już w wielu różnych, czasem bardzo wyjątkowych miejscach: m.in. wraz z Kasią Nosowską uświetnił uroczystość rozdania "Paszportów Polityki", pojawił się na festiwalu w Opolu i zaprezentował na Open'erze. Podczas gdyńskiej imprezy udało nam się porozmawiać z Dawidem Podsiadłą , Oskarem Bałą i Damianem Lisem...

Dyskusje na temat: rozdania oskarów
 • Re: "Pułapka": Serial objęty ścisłą tajemnicą

  Może serial będzie fajny. Obsada: cokolwiek Pani Kulesza nie zagra to dla mnie zawsze będzie AKTORKĄ Z OSKARÓW SIEDZĄCĄ W KIBELKU PODCZAS ICH ROZDANIA. I żadna rola, żadna Kulig Jej nie pomoże. Dla mnie jest stracona.

 • Re: Rok 2020 w polskich serialach

  Nazywają was lemingami i wykształciuchami, bo nie potraficie czytać ze zrozumieniem, a udajecie, że rozumiecie. To nie były moje słowa, ale słowa prezentera na gali rozdania Złotych Oskarów. A co do twoich epitetów - są na twoim poziomie umysłowym. I pozwól, że na tym skończę tę "pogawędkę" zgodnie z powiedzeniem: "nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu a następnie pokona