• Informacje na temat:

  rudy polski aktor

Artykuły na temat: rudy polski aktor
 • Niezapomniane seriale lat 80., które nigdy się nie zestarzeją!

  Z biegiem lat pewne rzeczy się zmieniają - ale na pewno nie polskie kultowe seriale, które zawsze pozostaną w pamięci. “Rudy 102”, Hans Kloss, “07 zgłoś się”, pamiętne czasy PRL-u, komedie, a przy tym ważne kwestie równouprawnienia w latach 80. Pamiętacie te seriale?

 • Franciszek Pieczka z Orłem za Osiągnięcia Życia

  Aktor Franciszek Pieczka, odtwórca ról w filmach "Żywot Mateusza", "Austeria", niezapomniany Gustlik z serialu "Czterej pancerni i pies", został laureatem Polskiej Nagrody Filmowej Orła za Osiągnięcia Życia - ogłoszono w środę w Warszawie.

 • Wiesław Gołas przeżył koszmar, grając swą popisową rolę...

  Wiesław Gołas, czyli Marianek Szyguła z niezapomnianej „Drogi”, z ogromnym sentymentem – ale również ze zgrozą - wspomina pracę na planie serialu Sylwestra Chęcińskiego. Aktor dopiero kilka lat temu zdradził, że gdy po raz pierwszy usiadł za kierownicą ośmiotonowego jelcza, nie miał prawa jazdy! - Po każdym ujęciu byłem mokry ze strachu – wyznał.

 • Jak się kręci "Disco polo"?

  Doborowa obsada, ponad 60 aktorów i epizodystów, 2000 statystów, blisko 120 członków ekipy. Ścieżka muzyczna zawierająca kilkadziesiąt przebojów. Jak wyglądała praca przy jednym z najbardziej oczekiwanych filmów 2015 roku? Producent obrazu zaprezentował właśnie materiał "making of".

 • Krzysztof Hanke: Fascynowały mnie panie o ostrych charakterach

  Krzysztofa Hanke (61 l.) wiele osób kojarzy głównie z rolą "Bercika" z serialu "Święta wojna". Aktor ma na swoim koncie jednak wiele innych ciekawych projektów zawodowych. A jaki jest prywatnie? Okazuje się, że jest bardzo aktywnym człowiekiem, który nie boi się nowych wyzwań. Gra w hokeja, tenisa, a nade wszystko upodobał sobie żeglarstwo i jest nawet... kapitanem jachtowym. Od takiej strony...

 • Tomasz Kot o "Disco polo": Zagrałem Polaka do sześcianu

  "Daniel Polak to jest Polak do sześcianu: nazwisko, sposób ubierania się, sposób bycia w ogóle. Było bardzo wiele możliwości, żeby się tak wyżyć aktorsko" - mówi o swej postaci grający w filmie "Disco polo" Tomasz Kot, który 2 marca odebrał Polską Nagrodę Filmową Orła 2015 za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie "Bogowie".

 • "Czterej pancerni i pies": Franciszek Pieczka to nie tylko Gustlik!

  Myślicie, że Franciszek Pieczka to tylko "Czterej pancerni i pies"? Nic bardziej mylnego! Ten wybitny polski aktor filmowy i teatralny, nestor sztuki aktorskiej, który niedawno świętował jubileusz 60-lecia pracy, nadal jest aktywny zawodowo.

 • Piotr Głowacki: Bajer i zabawa na full

  - "Disco polo" to jeden z najodważniejszych projektów filmowych, w jakich brałem udział - mówi Piotr Głowacki. Historia o dwóch chłopakach znikąd, dziewczynie z pierwszych stron kolorowych gazet i o muzyce, która w latach 90. ubiegłego wieku rozpaliła serca milionów Polaków, trafiła w piątek na ekrany kin.

 • Wzorowy ojciec

  Ekipa doktora Góry trafia na znanego aktora, Krzysztofa, który jest pewien, że śledzi go jakiś "psychofan". Potrąca on nachalnego mężczyznę autem. Tymczasem...

 • Janusz Gajos: Aktorstwo to coś więcej niż zawód

  Ma na swoim koncie ponad 350 ról filmowych i teatralnych. I ma apetyt na więcej! 23 września kończy 75 lat.

Dyskusje na temat: rudy polski aktor
 • Re: Wiesław Gołas przeżył koszmar, grając swą popisową rolę...

  nie film a rzeczywistość. Miałem starszego sasiada rodowitego mieszkańca z pokolenia na pokolenia z okolic Rudy Śląskiej Kochłowice czy Lipiny już nie pamiętam, bez obrazy ale to takie tam na śląsku co psy wiadomo jak szczekają. Miał kilku braci. Najstarszy w 1939 został zmobilizowany do obrony Polski, przeżył kampanię, zaliczył kampanię w zachodnim wojsku polskim przedwojennym. Średni brat miał