• Informacje na temat:

  ryszard poznakowski

Artykuły na temat: ryszard poznakowski
 • The Rolling Stones w Warszawie. Ryszard Poznakowski: To był szok

  Ryszard Poznakowski, wraz z Czerwono-Czarnymi grał jako support przed występem The Rolling Stones w Warszawie w 1967 roku. Tym razem nie wybiera się na ich na niedzielny koncert (8 lipca) na PGE Narodowym.

 • Ryszard Poznakowski i jego przeboje. Irena Santor nie chciała śpiewać o gołych babach

  ..."Chałupy welcome to", "Gdzie się podziały tamte prywatki", "Trzynastego", "Mały książę" - to niektóre z przebojów skomponowanych przez Ryszarda Poznakowskiego, prawdziwego człowieka-orkiestrę. "Swoją najlepszą piosenkę mam jeszcze przed sobą" - zapewnia.

 • Trubadurzy "Byłaś tu". Jak Krzysztof Krawczyk został solistą

  Jeden z wielkich przebojów Trubadurów "Byłaś tu", stał się zarazem... początkiem końca grupy. "Dzięki tej piosence Krzysztof Krawczyk stał się solistą i rozpoczął własną karierę" - wspomina kompozytor nagrania Ryszard Poznakowski.

 • Zbigniew Wodecki nie znał zapisu nut... na trąbkę

  Podczas nagrywania piosenki "Chałupy Welcome To" Zbigniew Wodecki zapisywał sobie położenie palców podczas grania na trąbce. "Okazało się, że nie znał zapisu nut na ten instrument" - wspomina kompozytor piosenki Ryszard Poznakowski.

 • Czerwono-Czarni: Jubileusz 55-lecia

  ..."Był taki ktoś", "Dwudziestolatki", "Lucille", "Mały Książę", "Nie bądź taki Szybki Bill", "O mnie się nie martw" - to tylko niektóre przeboje Czerwono-Czarnych. "Zapraszamy 4 lipca na jubileusz 55-lecia na koncert w Zawierciu" - mówi PAP Life Ryszard Poznakowski.

 • Trubadurzy: Trasa na 50-lecie

  Po koncercie 50-lecia Czerwonych Gitar swoje jubileuszowe tournee zapowiadają Trubadurzy. "Trasa z koncertami na 50-lecie wystartuje prawdopodobnie jesienią - we wrześniu lub w październiku" - zapowiada PAP Life Ryszard Poznakowski, jeden z muzyków zespołu.

 • Bayer Full będzie śpiewał piosenki Trubadurów

  Lider formacji disco polo Bayer Full zapowiada "odkurzenie" przebojów Trubadurów. "Gramy już piosenki Ryszarda Poznakowskiego, kompozytora Trubadurów, może przypomnimy też ich dawne przeboje" - mówi agencji PAP Life Sławomir Świerzyński.

 • Powrócił program "Drozda na weekend"

  ...- Kierownictwo Superstacji przesunęło emisję programu z piątku na środę - mówi Tadeusz Drozda. - Widocznie ktoś uznał, że Polacy świętują już od środy - ja oceniam, że kończą weekend we wtorek - żartuje znany satyryk. W pierwszym programie nowej serii gościem był aktor i reżyser Jerzy Bończak. W kolejnym wystąpi muzyk, kompozytor, były lider zespołu Trubadurzy - Ryszard Poznakowski...

 • Krzysztof Krawczyk i Halina Żytkowiak: Para w życiu i na scenie

  Kiedy zespół Trubadurzy opuścił Ryszard Poznakowski , do współpracy zaproszona została Halina Żytkowiak . Czekało ją trudne zadanie: nie tylko śpiewała, ale i grała na różnych instrumentach(...), Ryszard Poznakowski i Zbigniew Hołdys. Na początku lat 80. XX w. występowała na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. W ostatnich latach przed śmiercią koncertowała sporadycznie. Po...

 • 75 lat Bogdany Zagórskiej: Co dzieje się z zapomnianą gwiazdą estrady?

  ...m.in. Jarosław Kukulski , Piotr Figiel , Czesław Majewski i Ryszard Poznakowski . "Udane, uciekające ckliwemu banałowi teksty, pisane na tej płycie przez całą plejadę tekściarzy, którzy...

Zdjęcia na temat: ryszard poznakowski