• Informacje na temat:

  ryszard tymon tymański

Artykuły na temat: ryszard tymon tymański
 • Ryszard "Tymon" Tymański, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków, lider m.in. zespołów Miłość, Kury i Trupy, został uhonorowany we wtorek, 9 stycznia, Paszportem tygodnika "Polityka", nagrodą przyznawaną jako "dowodów osobowości".

 • Przystanek Woodstock 2015: Tymon Tymański gościem ASP

  ...​Kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów, felietonista, prozaik - Tymon Tymański spotka się z woodstockowiczami w Dużym Namocie Akademii Sztuk Przepięknych w czwartek (30 lipca) o godzinie 10:00 na 21. Przystanku Woodstock.

 • Tymon Tymański w "Must Be The Music": Jestem wyczulony na obciach

  ..."Będę dobrym, rzetelnie przygotowanym i rzeczowo punktującym jurorem" - zapowiada Tymon Tymański, który w 11. edycji "Must Be The Music" zastąpi Piotra Roguckiego.

 • Grzegorz Brzozowicz, pomysłodawca projektu o nazwie Yugoton, w którym udział wzięli m.in. Kazik Staszewski i Kasia Nosowska, w wywiadzie dla INTERIA.PL stwierdził, że w swym charakterze jest to płyta całkowicie popowa. Z tym stanowiskiem nie zgadza się jednak Ryszard Tymon Tymański, frontman grup Miłość, Kury i Poganie, który na płycie "Yugoton" zaśpiewał utwór "Moja pierwsza miłość".

 • Tymon na "Weselu"

  Ryszard Tymon Tymański wraz z zespołem Transistors napisał muzykę do filmu "Wesele", wyreżyserowanego przez Wojciecha Smarzowskiego. Jednocześnie na rynku pojawi się album yassowej formacji Tymon Tymański Ensemble.

 • Tymon: Skruszę Wawel!

  ..."Generalnie jestem łagodny, ale jakbym się wkurzył, to Wawel skruszony!!" - dobitnie powiedział Ryszard "Tymon" Tymański podczas piątkowego (26 kwietnia) wideoczata w LIVE.INTERIA.TV. Poniżej możecie przeczytać niektóre fragmenty wypowiedzi trójmiejskiego muzyka, który odpowiadał na wasze pytania.

 • Nowa płyta "Tymona" Tymańskiego

  W najbliższy poniedziałek, 5 marca, ukaże się solowy album Ryszarda "Tymona" Tymańskiego. Krążek zatytułowany "Theatricon Plixx" został nagrany z towarzyszeniem grupy muzyków, którzy ukryli się pod wspólną nazwą The Waiters. Płytę wyda nowa wytwórnia - Dystrybutornia Północ.

 • "Jak spacer po Księżycu"

  To było jak seks, jak spacer po Księżycu - tak czasy działalności zespołu Miłość wspominają Leszek Możdżer i Ryszard Tymon Tymański.

 • "Nie lubię polskiej muzyki"

  Jeśli wierzysz, że jesteś gwiazdą, jesteś idiotą - mówi Ryszard Tymon Tymański, zdobywca wraz z The Transistors Fryderyka za najlepszy alternatywny album roku, opowiadając o bigosowej płycie, prowadzeniu wytwórni i momencie, w którym chciałoby się, żeby psy muzyki wylizały twarz. Prawdziwej zachodniej muzyki.

 • "Śpiewam piosenki głupie"

  Ryszard Tymon Tymański to artysta o szerokich zainteresowaniach. Był założycielem formacji Miłość, najważniejszego polskiego zespołu jazzowego lat 90., ale też występował w zespołach o stylistyce "piosenkowej", między innymi w Kurach czy Czanie. W roku 2004 dwie najnowsze formacje Tymańskiego, rockowa grupa Tymon & Transistors oraz improwizujący TymonYass Ensemble, nagrały swoje debiutanckie...