• Informacje na temat:

  sadowska iwona reżyser

Artykuły na temat: sadowska iwona reżyser
 • ​"Na dobre i na złe": Przyjaciele mówili na nią Duśka

  ..., zagrała w filmie  "Zdjęcia próbne", reżyserowanym wspólnie przez Agnieszkę Holland, Pawła Kędzierskiego i Jerzego Domaradzkiego. Powierzono jej rolę dziewczyny z prowincji, która wyrywa się spod(...) roku zagrałam w "Polskich drogach". Poza tym dla branży filmowej byłam tą dziewczyną ze "Zdjęć próbnych". Grając w tamtym filmie, w którym wszyscy byliśmy debiutantami, włącznie z reżyserką, nie...

 • Polskie hity na wiosnę 2012

  ...w terenie. Portrety pamięciowe, przeszukiwanie Internetu, lokalizowanie podejrzanych - ten człowiek ma to wszystko w małym palcu. Reżyserem jest Robert Wichrowski ("Szpilki na Giewoncie", "BrzydUla(...) smutek przemieni się w gniew. Zabójczy gniew - zdradza reżyser Xawery Żuławski. - Sceny, które teraz kręcimy, są początkiem zaskakującej, trzymającej w napięciu intrygi. Mój bohater został właśnie mocno...

 • Najlepsze filmy 2007 roku

  Rozpoczął się okres podsumowujący najważniejsze wydarzenia filmowe mijającego roku. Polscy krytycy wybrali już najwybitniejszą produkcję AD 2007.

 • "Wilczyca": Wampiryzm i zdrada narodowa

  Mimo że reżyser tego filmu, Marek Piestrak, uznawany jest powszechnie za "polskiego Eda Wooda", czyli najgorszego ojczystego reżysera, jego horror "Wilczyca" doceniono jako pionierską próbę wampirycznego horroru na gruncie rodzimej kinematografii. W czwartek, 11 kwietnia, mija 30 lat od premiery obrazu.

 • Powrót "Rocky'ego Balboa"

  Jest Clint Eastwood, jest Lars von Trier, ale to Sylvester Stallone rządzić będzie w tym tygodniu w naszych kinach. "Nakręcił film tak zły, że aż piękny (...). Łza się w oku kręci" - napisał o "Rocky'm Balboa" recenzent "Gazety Wyborczej".