• Informacje na temat:

  saga stephenie

Artykuły na temat: saga stephenie
 • Saga "Zmierzch": Wkrótce ciąg dalszy

  Amerykańska pisarka Stephenie Meyer ogłosiła, że w sierpniu ukaże się kolejna część sagi "Zmierzch". W powieści "Midnight Sun" nakreśli historię Belli i Edwarda tym razem z perspektywy przystojnego wampira.

 • Saga "Zmierzch": Rok przerwy

  Ekranizacja ostatniego tomu sagi "Zmierzch" - "Przed świtem" - została rozbita na dwa filmy. Reżyserem obydwu będzie zdobywca Oscara Bill Condon ("Dreamgirls" "Kinsey"). "Przed świtem - część 1" trafi na ekrany kin 18 listopada 2011 roku. Na ostatni film, opowiadający historię nastoletnich wampirów, fani będą więc musieli poczekać okrągły rok. Finałowy tom serii autorstwa Stephenie Meyer...

 • Kolejny hit Stephenie Meyer

  ..."The Short Second Life of Bree Tanner" ma być kontynuacją akcji toczącej się w poprzednich książkach. Tym razem poznamy nową bohaterkę sagi - Bree, wampirzycę, która pojawiła się w "Zaćmieniu". W oświadczeniu Meyer wyznała, że historia Bree Tanner miała wejść w skład przewodnika po serii książek: "The Twilight Saga: The Official Guide". Powieść jednak okazała się zbyt długa, aby zamieścić ją...

 • Kolejna powieść Stephenie Meyer na ekranie

  Dopiero co ucichły głosy po ekranizacji ostatniej części serii "Saga Zmierzch" Stephenie Meyer, a do kin trafia już adaptacja kolejnej książki tej autorki. Tym razem będzie to "Intruz".

 • "Castle Rock": Nowy serial J.J. Abramsa i Stephena Kinga

  Serial "Castle Rock", którego producentami wykonawczymi są Stephen King i J.J. Abrams, będzie miał premierę w HBO GO już 2 sierpnia. Tego dnia do serwisu dodane zostaną od razu pierwsze cztery odcinki produkcji.

 • Skazani na strach. Stephen King na dużym ekranie

  Stephen King to jeden z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie. Nakład jego książek już dawno przekroczył 350 milionów egzemplarzy. Największą rozpoznawalnością cieszą się jego horrory, uznawane za klasykę gatunku. Amerykański autor nie ogranicza się jednak jedynie do nich - napisał także wiele nowel, powieści obyczajowych czy cyklów fantasy. Co ciekawe - popularność literatury Kinga przekłada się na jej ekranowy żywot. Pisarz jest oficjalnie wpisany do księgi rekordów Guinessa jako autor...

 • Najbardziej oczekiwana premiera

  Już w najbliższy piątek, 18 listopada, do kin trafi "Saga 'Zmierzch': Przed świtem. Część 1". Na kolejną adaptację książki Stephenie Meyer czekały miliony fanów na całym świecie. W głównych rolach jak zawsze Kristen Stewart i Robert Pattinson.

 • Najbardziej oczekiwany film roku?

  Finałowa część światowego fenomenu na podstawie książek Stephenie Meyer "Saga 'Zmierzch': Przed świtem. Część 2" jest najbardziej oczekiwanym filmem tej jesieni. Przyćmić go może jednak musical "Nędznicy", któremu już dziś wróży się kilka oscarowych statuetek.

 • Ostatni "Zmierzch": Będa dwa filmy?

  ..."Saga 'Zmierzch': Księżyc w nowiu" okazał się maszynką do robienia naprawdę dużych pieniędzy i nic dziwnego, że trwają już pracę nad ekranizacjami kolejnych części książkowej serii Stephenie Meyer. Są szanse, że ostatnia z nich, "Przed świtem", zostanie rozbita na dwa osobne filmy - spekuluje "Variety".

 • Nowa powieść autorki "Zmierzchu"

  Już niebawem w amerykańskich księgarniach ukaże się nowa powieść Stephenie Meyer, autorki bestsellerów o wampirach serii "Zmierzch"