• Informacje na temat:

  sami swoi anna dymna

Artykuły na temat: sami swoi anna dymna
 • Anna Dymna: Jak wnuczka Kargula i Pawlaka stała się ulubienicą widzów

  ...​Zagranie w trylogii Sylwestra Chęcińskiego było wielką przygodą. Dzięki niej Anna Dymna poznała USA. Ale i na miejscu było mnóstwo wrażeń, bo na planie pilnie szukano dublerki dla krowy, farbowano myszy, a do koszul ciętych sierpem trzeba było doszywać rękawy.

 • Anna Dymna i jej podopieczni we wzruszającej piosence. Posłuchaj "Mimo wszystko"

  Anna Dymna, wybitna polska aktorka oraz założycielka Fundacji "Mimo Wszystko", w piękny sposób podziękowała wszystkim ludziom, którzy mimo trudnych czasów, wciąż pragną pomagać.

 • Anna Dymna: Całe życie w jednym teatrze

  Aktorka Anna Dymna całe życie pracuje w jednym teatrze: Teatrze Starym w Krakowie. Od debiutu w roli Isi w "Weselu" dziś znów gra w tym spektaklu: tym razem rolę Radczyni. I choć Dymna znana jest z wielu ról filmowych, to w teatrze spełnia się najbardziej.

 • Anna Dymna otrzymała Nagrodę PAU im. Jerzmanowskich

  Anna Dymna - aktorka, założycielka i prezes Fundacji "Mimo wszystko" otrzymała w poniedziałek w Krakowie nagrodę PAU im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Laureatka dedykowała ją ludziom, którzy jak podkreśliła pomagają jej zrozumieć prawdziwy sens życia - niepełnosprawnym.

 • Anna Dymna: Od królowej do babci klozetowej

  ..."Fantastyczne jest to, że nie muszę się już w ogóle przejmować swoim wyglądem" - przekonuje Anna Dymna, która zagrała jedną z głównych ról w walczącym o Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni obrazie "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" Janusza Majewskiego. Po pokazie prasowym tej produkcji aktorka odpowiadała na pytania dziennikarzy.

 • Urodziny Anny Dymnej: "Nie idę na emeryturę"

  ..."Fantastyczne jest to, że nie muszę się już w ogóle przejmować swoim wyglądem", "Kocham życie i jestem szczęśliwa" - mawia Anna Dymna. Znana i lubiana polska aktorka filmowa i teatralna świętuje urodziny. W środę, 20 lipca, artystka kończy 65 lat.

 • Anna Dymna i Andrzej Wasilewicz: Nie było na nich mocnych

  .... Ania (Anna Dymna) ma być wydana za technika mechanizacji rolnictwa Zenka (Andrzej Wasilewicz). Pawlak i Kargul knują intrygę, by doprowadzić do ożenku. Ostatecznie udaje im się wydać Anię za mąż(...) w historii polskiego kina. Dla obojga młodych aktorów film oznaczał ogromną popularność, ale potem poszli różnymi drogami kariery artystycznej. Anna Dymna już w trakcie kręcenia scen do "Nie ma mocnych...

 • Anna Popek: Jak być piękną po pięćdziesiątce

  W książce "Piękna 50-tka" Anna Popek wyjaśnia, że bycie piękną to nie tyle kwestia genów, ale efekt pracy nad sobą i podporządkowania się wielu wyrzeczeniom. Prezenterka telewizyjna wyjawia m.in., że raz w roku poddaje się postowi warzywno-owocowemu.

 • Anna Dereszowska: Piękna i utalentowana

  ...bardzo rzadko bywa się artystą. Nie wiem, czy do tej pory mi się to udało. Tak naprawdę ten zawód to praca rzemieślnika" - wyznała niedawno. Anna Dereszowska jest absolwentką Akademii Teatralnej(...) pomaga mi wydobyć pewną ekspresję, ale wiem, że tu najważniejsza jest praca głosem". Śpiew na drugim planie Dubbing to nie jedyna okazja, w której aktorka może się pochwalić swoimi umiejętnościami...

 • "Nie ma mocnych": Komedia charakterów. Mija 45 lat od premiery filmu

  ..."Nie ma mocnych" to komedia charakterów, wciąż żywa i aktualna. Ludzie zawsze są tacy sami, niezależnie od ustroju i czasów - uważa Anna Dymna, filmowa Ania Pawlakówna. We wtorek, 28 maja, mija 45 lat od premiery filmowego przeboju.

Dyskusje na temat: sami swoi anna dymna