• Informacje na temat:

  scena teatralna

Artykuły na temat: scena teatralna
 • Tomasz Ciachorowski na teatralnej scenie

  ...zawiadują Grzegorz Smarz i Wojciech Słupski - oraz Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Warszawska premiera "Harolda i Matyldy" odbędzie się 23 marca...

 • Edyta Herbuś znów na teatralnej scenie

  Edyta Herbuś po raz kolejny zagrała w teatrze. Wcieliła się w postać Lindy w słynnej sztuce "Zagraj to jeszcze raz, Sam", której premiera miała miejsce 8 października w Teatrze Miejskim w Lesznie. Gwiazdę można oglądać także w duodramie "Diwa", z którym stale podróżuje po Polsce. Wiosną przyszłego roku z okazji dnia kobiet spektakl obejrzy także amerykańska publiczność.

 • Prezydent Krakowa w spektaklu teatralnym

  Jacek Majchrowski zagra ministra wojny w spektaklu "Król Maciuś Pierwszy" w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie. Prezydent Krakowa nie wystąpi osobiście na deskach sceny, ale na projektorze - tak jak pozostali ministrowie w przedstawieniu reżyserowanym przez Piotra Siekluckiego.

 • Teatralne powroty

  Znani aktorzy filmowi często mają za sobą teatralną przeszłość. Zdarza się tak, że po długiej nieobecności na deskach scenicznych niektórzy z nich decydują się na występ w spektaklu. Już niedługo na scenie będzie można zobaczyć między innymi Anthony'ego Hopkinsa i Kennetha Branagha.

 • Tomasz Karolak: Znalazłem dla Teatru IMKA nową scenę

  Znalazłem scenę w Warszawy, na której od wielu lat nic się nie dzieje, mam plan na jej reaktywację i odkurzenie - dosłownie i w przenośni - powiedział aktor, reżyser i założyciel Teatru IMKA Tomasz Karolak.

 • Teatralny debiut Cichopek

  Debiut znanej z serialu "M jak miłość" Katarzyny Cichopek oraz 35-lecie pracy Emiliana Kamińskiego to dwa powody, dla których warto zobaczyć "Testament cnotliwego rozpustnika" w warszawskim Teatrze Kamienica. Wyjątkowy spektakl odbędzie się 23 października.

 • Fish: Nigdy nie wchodzę na scenę tylko po to, by zaśpiewać piosenki

  Ostatnie lata nie były dla Fisha zbyt łaskawe, ale sympatyczny Szkot nie traci pogody ducha. Całą energię kierunkuje na wydanie swojej ostatniej w karierze płyty, "Weltschmerz", oraz przygotowanie do trasy koncertowej. Okazją do rozmowy z Fishem, dawniej członkiem Marillion, jest reedycja debiutu jego zespołu, "Script for a Jester's Tear", która premierę będzie miała 3 kwietnia.

 • Tadeusz Łomnicki: Zmarł na scenie

  ...'najciemniejsze zbiegowisko głupoty'. Nie przepadał za filmem. Wciąż w nim grał, ale za nim nie przepadał" - przypomina Bojarska. Zniszczona scena Debiutem ekranowym Łomnickiego była rola Kubusia w filmie(...) zniszczona: taśmę, na której ją nagrano, wyrzucono do śmieci. Nikt już jej nigdy nie zobaczy. Była to scena, w której filmowy Stach, grany przez Tadeusza, otwiera worek, zwykły parciany worek należący do...

 • Jan Peszek: Całe życie na scenie

  ..." Roberta Glińskiego. Wcielił się w scenarzystę, który po powrocie do Polski cierpi na niemoc twórczą. Powoli zaczyna brakować mu pieniędzy, a wydatki rosną - od nagłej wizyty u dentysty po awarię...

 • Krystyna Janda z tytułem doktora honoris causa Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie

  Podczas poniedziałkowej inauguracji 74. roku akademickiego 2019/2020 w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie nadany został - po raz pierwszy w historii tej uczelni - tytuł doktora honoris causa, który otrzymała Krystyna Janda, wybitna aktorka teatralna i filmowa, reżyser.  - Nigdy nie traktowałam siebie ani mojej pracy zbyt poważnie. Raczej nigdy nie brałam tego, co robię, za pracę. Przez całe...

Zdjęcia na temat: scena teatralna
Wideo na temat: scena teatralna
 • Edyta Herbuś znów na teatralnej scenie

  Edyta Herbuś po raz kolejny zagrała w teatrze. Wcieliła się w postać Lindy w słynnej sztuce "Zagraj to jeszcze raz, Sam". Gwiazdę można oglądać także w duodramie "Diwa".

 • Dominika Gwit: Nie dostałam się do szkoły teatralnej, ale zawsze czułam się aktorką

  Dominika Gwit przyznaje, że zawsze chciała być aktorką i powoli, ale systematycznie dążyła do realizacji swoich marzeń. Choć nie dostała się do szkoły teatralnej, zawsze czuła się aktorką. – Nie byłam w szkole teatralnej dlatego, że po prostu się nie dostałam, ale zrobiłam egzamin eksternistyczny w Związku Artystów Scen Polskich, a potem zaczęłam dostawać propozycje. Zawsze czułam, że aktorstwo jest dla mnie najlepsze - podkreśla Gwit.

 • Anna Dereszowska: W kinie i w teatrze

  ​Po wakacyjnej przerwie Anna Dereszowska wróciła na teatralną scenę. Aktorka czeka ponadto na premierę dwóch swoich ostatnich filmów.

Dyskusje na temat: scena teatralna