• Informacje na temat:

  scenariusz filmowy

Artykuły na temat: scenariusz filmowy
 • "Upiór w operze": Anthony Horowitz napisze scenariusz nowej adaptacji

  ...w śpiewaczce Christine Daae, a konsekwencje ich romansu są tragiczne. Scenariusz adaptacji gotyckiej powieści "Upiór w operze" napisze Anthony Horowitz, angielski pisarz i scenarzysta, twórca m.in. postaci...

 • "Ida" z Europejską Nagrodą Filmową?

  Najlepszy film, reżyser, aktorka i scenariusz - w tych kategoriach szanse na Europejskie Nagrody Filmowe ma "Ida" Pawła Pawlikowskiego. 27. gala "europejskich Oscarów" odbędzie się w sobotę, 13 grudnia, w Rydze. "Ida" jest wśród faworytów - uważa dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz.

 • "Barwy szczęścia": Chowański zostanie... producentem filmowym?

  ...jego zmarła żona ma być przedstawiona w filmie. - I chcę też mieć wpływ na promocję oraz dystrybucję filmu - powie Chowański. - Przedtem nie czytał pan nawet scenariusza... - wyszepcze Paweł, ale...

 • Europejskie Nagrody Filmowe: Sukces "Idy"!

  To wielki dzień dla twórców filmu "Ida" i całego polskiego kina! "Ida" otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategoriach: najlepszy film, reżyseria, scenariusz oraz zdjęcia. Produkcji Pawła Pawlikowskiego swą nagrodę - People's Choice Award - przyznała również europejska publiczność. Ceremonia wręczenia tych prestiżowych wyróżnień odbyła się w sobotę, 13 grudnia, w Rydze.

 • "Pensjonat nad rozlewiskiem": Życie splotło się ze scenariuszem serialu...

  Producentka Katarzyna Kalicińska opowiada w wywiadzie dla PAP Life o kulisach powstawania szóstej serii serialu "Nad rozlewiskiem". "Życie splotło się ze scenariuszem" - mówi wspominając Małgorzatę Braunek.

 • "Ida" z Europejską Nagrodą Filmową! To nie przypadek!

  To jeden z największych sukcesów w historii polskiego kina na arenie międzynarodowej. "Ida" Pawła Pawlikowskiego, podczas 27. gali Europejskich Nagród Filmowych w Rydze, zdobyła nagrody w kategoriach: najlepszy film europejski, najlepsza reżyseria oraz najlepszy scenariusz i zdjęcia. Obraz uhonorowała również publiczność.

 • Oscary 2019: Paweł Pawlikowski przeszedł przez piekło. Takiego scenariusza nie przewidział

  ​Niewiele osób wie, że słynny reżyser jest człowiekiem bardzo religijnym. Paweł Pawlikowski (61 l.) o relacji ze Stwórcą niechętnie opowiada. Modlitwa to dla niego intymna rozmowa z Bogiem.

 • "Teatroteka" na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  Projekt "Teatroteka", będący ekranizacjami współczesnej polskiej dramaturgii, realizuje Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Trzy z pięciu zrealizowanych do tej pory sztuk pokazano premierowo na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

 • ​"Na dobre i na złe": Agnieszka Pilaszewska chce zostać... producentką filmową!

  Niedawno minęło ćwierć wieku od dnia, kiedy Agnieszka Pilaszewska pokazała zaprzyjaźnionemu reżyserowi, Filipowi Zyberowi, swój pierwszy scenariusz. Napisała go, jak twierdzi, z nudów. Nie myślała(...) - nadszedł moment, kiedy Agnieszka Pilaszewska postanowiła zrobić sobie przerwę od aktorstwa i przelać na papier pomysły, które od dawna chodziły jej po głowie. To spod jej pióra wyszły wtedy scenariusze...

 • Nie żyje Kurt Weber, słynny operator filmowy

  Nie żyje Kurt Weber, operator filmowy uważany za jednego z twórców polskiej szkoły filmowej, autor zdjęć do takich filmów, jak "Baza ludzi umarłych" i "Salto". Twórca zmarł w Moguncji (Niemcy). Miał 78 lat.

Zdjęcia na temat: scenariusz filmowy
Wideo na temat: scenariusz filmowy
 • "Stargate: Origins": Na planie filmowym

  Bryce Morgan; scenariusz napiszą Mark Ilvedson oraz Justin Michael Terry.

 • Scenariusz na miłość

  15 lat temu scenarzysta Ray Michaels (Grant) miał świat u stóp. Dowcipny, seksowny i rozchwytywany laureat najbardziej pożądanej filmowej nagrody świata - Oscara. Teraz jest spłukany, rozwiedziony i cierpi na chroniczny kryzys twórczy. Jedyne, co mu zostało z czasów chwały, to zawyżone poczucie własnej wartości. Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy, przyjmuje ofertę poprowadzenia kursu pisania scenariuszy na niewielkiej uczelni. Selekcja na zajęcia, prowadzona osobiście przez...

 • Filmowy zwiastun powieści "Zaczaruj mnie"

  Książkę promuje filmowy zwiastun, w którym w główną bohaterkę – Zośkę – wciela się Anna Karczmarczyk („Galerianki”, „Na dobre i na złe”, „To nie koniec świata!”), a w jej przyjaciół Maciej Radel(...) scenariuszem.

 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

Dyskusje na temat: scenariusz filmowy
 • Re: "Barwy szczęścia": Zofia Zborowska rezygnuje z roli w serialu TVP. Wiemy, dlaczego!

  Szanujący się aktor i mężczyzna w Zatoce Sztuki- co on tam robil a córka pseudoaktorka jest oburzona - to nowy scenariusz filmowy?

 • Re: "Daleko od szosy": Życie napisało scenariusz

  A gdzie tam! Komunistyczny wybzdycz jak kula u nogi! Najlepszy serial obyczajowy z czasów PRL-u to właśnie "Daleko od szosy" w reż, Zbigniewa Chmielewskiego, i serial, a w zasadzie telewizyjny cykl filmowy pod nazwą "Blisko, coraz bliżej" w jego reżyserii Tam też grał pan Krzysztof Stroinski w roli "Gustka" tj. Augustyna Wanata!Jego filmową matką była znakomita Teresa Lipowska! Genialna aktorka

 • Re: ​"Wojenne dziewczyny": Będzie drugi sezon?

  w lutym Michał Kwieciński, producent "Wojennych dziewczyn", deklarował, że: "Scenariusza nie można napisać w ciągu kilku dni czy miesiąca. To bardzo długi i żmudny proces," to ciekawe bo mam wrażenie że scenariusz powstał w ciągu kilku godzin , jak dla mnie marna kopia "Czasu honoru"

 • Re: "Klan": Maciej wyjedzie do Australii z Leokadią?

  Znam udany eksperyment filmowy, gdzie reżyser STREŚCIŁ i zmieścił ponad 1000-odcinkowy, latynoski serial w 60 minutach. Wspierał się metodą znaczących dla scenariusza migawek filmowych oraz narracją. W zgodnej opinii scenariusz w tej adaptacji tylko na tym zyskał a widzowie oszczędzili na czasie ponad 1000 godzin.

 • Re: Co dzisiaj robią „Kolumbowie”?

  oddziałujące na ludzi i pobudzające do refleksji - to jest pytanie. Ale najpierw trzeba zrozumieć w jakich czasach toczy się akcja i czego dotyczy. To nie scenariusz filmowy, to historia wielu ludzi.

 • Re: Grzech Fatmagül

  Po prostu Asu ma "szczęście" do nieodpowiednich facetów. Szuka miłości i oparcia w każdym, kto nosi spodnie. Już zapoznanie się z Mustafą w autobusie dawało wiele do myślenia. Ona - wyglądająca jak milion dolarów i Mustafa - ponury, niesympatyczny obdartus. A łasiła się do niego, jak kotka. Na szczęście to tylko scenariusz filmowy :)

 • Re: "Miodowe lata": Mija 20 lat od premiery kultowego sitcomu

  Są małżeństwa, gdzie mąż ma same złe cechy. Zdradza, kłamie itd., natomiast żona siedzi wiernie w domu i czeka na męża. To nie jest scenariusz filmowy. Tak w niektórych małżeństwach się dzieje. Taka postawa jest godna potępienia. Składać przysięgę małżeńską, by potem zdradzać. Nie rozumiem jak można być tak dwulicowym. Takie jest moje zdanie. Czy Karol zdradził Alinkę? Nie wynika z filmu. Ma

 • Re: "Wiedźmin": Historia wielkiego rozczarowania

  Znajomy "gral" w tym "filmie", otoz nie jest prawda ze nie mieli kasy, tylko na ca ta kase wydali. Finalnie moze 25% poszlo na film, reszte zmarnowano, rozkradziono i przepito. Plan filmowy to byla(...) szkaradnymi kuklami byle to wszytko jakos zamknac. Generalnie jeden wielki bajzel, marnotrastwo i "Mis" w realu. Pierwotnie mialo byc wiecej odcinkow i scenariusz mial miec jakas chronologie

 • Re: "Diagnoza": Perfekcjonistka z kompleksami

  świetna rola Frycza w pierwszej części, czyli w "Nigdy w życiu". Nie warto zastępować świetnych aktorów kiepskimi, lub niepasującymi do roli, bo przez to nawet najlepszy scenariusz przeobrazi się w kiepski gniot filmowy.

 • Re: "M jak miłość": Kto następny?

  znosić jej filmowy charakterek( do aktorki nie mam nic) Pani Maria straszy minami cierpiętnicy.Natalia w roli policjantki to totalne nieporozumienie. Wątki kryminalne pomyliły chyba seriale. Niestety scenariusz upada coraz niżej i nie promuje żadnych wartości.