• Informacje na temat:

  serial niemiecki nasze matki nasi ojcowie

Artykuły na temat: serial niemiecki nasze matki nasi ojcowie
 • "Nasze matki, nasi ojcowie": Niemiecki serial o polskim antysemityzmie?

  W procesie cywilnym o naruszenie dóbr osobistych żołnierzy AK przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" krakowski Sąd Okręgowy powołał biegłych z zakresu kinematografii i historii do oceny filmu - poinformowała w środę Grażyna Rokita z biura prasowego sądu.

 • "Nasze matki, nasi ojcowie" w TVP

  Telewizja Polska pokaże w czerwcu trzyczęściowy niemiecki film "Nasze matki, nasi ojcowie", który ukazuje II wojnę światową przez pryzmat losów młodych berlińczyków. Produkcję niemieckiej telewizji ZDF krytykowano w Polsce za przedstawianie partyzantów z AK jako antysemitów.

 • Film "Nasze matki, nasi ojcowie" sprzedany do 82 krajów

  Kontrowersyjny film "Nasze matki, nasi ojcowie", krytykowany w Polsce za przedstawienie żołnierzy AK jako zaciekłych antysemitów, stał się eksportowym szlagierem niemieckiego przemysłu filmowego - donosi tygodnik "Der Spiegel". Prawa do serialu kupiły dotąd 82 kraje.

 • Sąd obejrzał serial "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Przesłuchanie świadka oraz oglądanie kolejnych odcinków serialu przeprowadził w poniedziałek Sąd Okręgowy w Krakowie podczas drugiej rozprawy w procesie cywilnym przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" za naruszenie dóbr osobistych żołnierzy AK. Sąd zobowiązał także pełnomocników do rozważenia kwestii ugody.

 • "Nasze matki, nasi ojcowie" nagrodzeni

  Odtwórcy głównych ról w niemieckim serialu telewizyjnym "Nasze matki, nasi ojcowie", krytykowanym przez Polskę ze względu na przedstawienie AK jako formacji antysemickiej, otrzymali prestiżową nagrodę Bayerischer Fernsehpreis.

 • "Nasze matki, nasi ojcowie" z Prix Europa

  Kontrowersyjny film niemieckiej telewizji publicznej ZDF "Nasze matki, nasi ojcowie" otrzymał nagrodę Prix Europa. To kolejne wyróżnienie dla serialu krytykowanego w Polsce za nieprawdziwe przedstawienie żołnierzy Armii Krajowej.

 • TVP pokazała kontrowersyjny serial

  Trzeci, a zarazem najbardziej kontrowersyjny odcinek budzącego w Polsce protesty niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie", ukazującego żołnierzy AK jako antysemitów, pokazała TVP. Po emisji produkcję skomentowali historycy i eksperci.

 • Dymisja prezesa TVP przez serial?

  Wyemitowany w TVP niemiecki miniserial "Nasze matki, nasi ojcowie" narusza dobre imię Armii Krajowej i nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną - powiedział w piątek, 21 czerwca, w Sejmie minister kultury Bogdan Zdrojewski.

 • "Drogi wolności": Serial wyjęty z drewnianego kufra

  W serialu "Drogi wolności", który jesienią będziemy oglądać na antenie TVP1, historia odzyskiwania przez Polskę niepodległości przenika się z opowieścią o losach kilku kobiet. Nie byłoby tego serialu, gdyby nie stary kufer znaleziony przez Stanisława Krzemińskiego.

 • "Miasto 44" w niemieckiej telewizji

  Głośny film Jana Komasy "Miasto 44" został wyświetlony w niedzielę, 2 sierpnia, wieczorem w niemieckiej telewizji publicznej ZDF - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Dyskusje na temat: serial niemiecki nasze matki nasi ojcowie
 • Re: Seriale PRL-u, za którymi tęsknimy najbardziej. Tego o nich nie wiedzieliście

  Moim ulubionym serialem jest niemiecki serial "Nasze matki nasi ojcowie" który kiedyś leciał na ZDF.

 • Re: Praca na planie "Czerech pancernych" dla niektórych była… koszmarem!

  czy nie pamiętasz, że "Czas Honoru" był odpowiedzią na serial niemiecki" Nasze matki, nasi ojcowie" o tym jak to wspaniali niemieccy żołnierze ratowali starozakonnych przed "morderczymi" Polakami?

 • Re: "Czas honoru": Historyczna fikcja

  No tak, to polski serial więc wg Interii jest kłamstwem. Niemiecki Nasi ojcowie , nasze matki uczciwie pokazuje historię, bez przekłamań.

 • Re: "Polskie drogi": Wojenna zawierucha

  Wzorcem godnym pochwały i naśladownictwa był serial niemiecki "nasze matki, nasi ojcowie" a zgromadzone tam wydarzenia absolutnie we wszystkim są całkowicie zgodne z faktami i prawdą histeryczna. Brawo.

 • Re: "Czas honoru": Historyczna fikcja

  W "Czasie honoru" są historyczne przekłamania, bo np. bohaterowie posługują się bronią, która weszła do użytku kilka miesięcy później, za to niemiecki serial "Nasze matki, nasi ojcowie" pokazujący dobrych Niemców i złych Polaków, to sama najprawdziwsza prawda historyczna.

 • Re: "Drogi wolności": Szansa na sukces

  Nasze matki, nasi ojcowie. To był serial historyczny na poziomie. Mówił prawdę o tych czasach. A że że strony Niemców to oczywiste. W końcu to niemiecki serial. Wyznawcy PiS zamiast jednak np. odpowiedzieć czymś o podobnym poziomie, ale z perspektywy polskiej woli robić zadymę I nawoływać do cenzury. PiS to polska NSDAP. 100 lat po niemieckiej, bo takie też u nas jest zapóźnienie cywilizacyjne.