• Informacje na temat:

  seweryn krajewski jego dom

Artykuły na temat: seweryn krajewski jego dom
 • Seweryn Krajewski: Geniusz i domator

  Seweryn Krajewski we wtorek, 3 stycznia, skończył 65 lat. Unikający rozgłosu muzyk jest jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej i nie bez przyczyny nazywa się go rodzimym Paulem McCartneyem.

 • Seweryn Krajewski wraca

  ..."Tak, wracam na scenę. Nie zamierzam siedzieć bezczynnie w domu i liczyć igieł" - powiedział w rozmowie z "Faktem" artysta, który zniknął z show-biznesu ponad dziesięć lat temu. Seweryn Krajewski(...) Rodowicz i Wilki. W tym roku na polsatowskim festiwalu Top Trendy wystąpi Seweryn Krajewski we własnej osobie. Przeboje takie, jak "Takie ładne oczy", "Anna Maria", "Dozwolone do lat osiemnastu" i "Płoną...

 • Piosenki Seweryna Krajewskiego wypełniły niedzielny, ostatni koncert 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Opole 2007".

 • "Uprowadzenie Agaty": Córka polityka ucieka z domu

  ...ironia: obok "Ave Maria" Schuberta i miłosnych piosenek Seweryna Krajewskiego (np. "Wielka miłość"), słychać agresywne protest songi szykanujące raczkujący polski kapitalizm. Ich wątek luźno(...), postanawiają umieścić Agatę w szpitalu psychiatrycznym. Cygan ma trafić z powrotem do więzienia i na zawsze zniknąć z życia posła i jego rodziny. Młodzi krzyżują jednak plany polityka i uciekają. Podczas...

 • Bogdan Olewicz i jego najważniejsze piosenki: Od "Autobiografii" po "M jak miłość"

  Bez jego tekstów trudno sobie wyobrazić wielkie przeboje polskiego rocka, głównie grupy Perfect. Kończący 28 czerwca 70 lat Bogdan Olewicz współpracował także z innymi gigantami naszej sceny.

 • Andrzej Lampert (26 l.) podczas opolskiego koncertu poświęconego twórczości Seweryna Krajewskiego śpiewał słynną "Annę Marię". Dla wielu widzów jest odkryciem, ale młodsze pokolenie dobrze go zna - przecież jego kariera wokalna trwa już 10 lat!

 • "W nocy im później, tym jest piękniej"

  Album "Jak tam jest" to pierwsze autorskie wydawnictwo Seweryna Krajewskiego od niemal dekady. Wszystkie teksty na płytę napisał Andrzej Piaseczny, z którym wcześniej współpracował na przebojowych płytach "Spis rzeczy ulubionych" i "Na przekór nowym czasom - live".

 • Krzysztof Klenczon na starych zdjęciach we wspomnieniach. Stan Borys przy urnie

  ..."Powiedz stary, gdzieś ty był" - śpiewali fani jego dawną piosenkę, gdy przyjechał do Warszawy na koncert z Chicago. "Co to ma być, koncert życzeń?" - odpowiadał rozbawiony. Potem znów wyjechał do USA i tam zginął w wypadku samochodowym w kwietniu 1981 roku.

 • ​Uczestnik show Polsatu śpiewa dla sąsiadów na balkonie

  ..."The Four. Bitwa o sławę" to najnowszy program rozrywkowy Polsatu. Miał szansę być hitem, ale jego emisja po dwóch odcinkach została przerwana z powodu pandemii COVID-19. Jednak dla jednego z uczestników to nie problem - Sami Harb nie może śpiewać w programie, daje więc koncerty na własnym balkonie. Zdążyli go nagrać już sąsiedzi, a filmiki z jego wykonaniami stają się viralami.

 • Święta Andrzeja Piasecznego: Gwarno, tłoczno i wesoło

  Tegoroczne Boże Narodzenie wokalista Andrzej Piaseczny spędzi z najbliższymi w swoim domu w Górach Świętokrzyskich. Zanim siądzie do stołu, by przełamać się opłatkiem z bliskimi, zaprosił przyjaciół na tradycyjną imprezę, na której ubiera się w jego domu choinkę.