• Informacje na temat:

  skandal międzynarodowy

Artykuły na temat: skandal międzynarodowy
 • Skandal, sukces i koprodukcje

  Kolejny raz podsumowujemy kolejny rok polskiej kinematografii. Jeden międzynarodowy skandal, jeden festiwalowy sukces i trzy koprodukcje. Jest się z czego cieszyć?

 • Największe filmowe skandale XXI wieku

  Masowe opuszczanie sali kinowej, oskarżenie o antysemityzm i skrajną przemoc, "milion złotych polskich podatników na antychrześcijański film", bijatyki w trakcie projekcji - przypominamy pięć największych filmowych skandali XXI wieku.

 • "Pakt": Międzynarodowy charakter premiery drugiego sezonu serialu HBO

  Premiera drugiego sezonu serialu "Pakt" odbędzie się 20 listopada w HBO i będzie miała międzynarodowy charakter - serial będzie można obejrzeć nie tylko w Polsce, ale również w tym samym dniu w Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz Danii. W HBO GO widzowie będą mogli obejrzeć od rana w niedzielę dwa odcinki.

 • 37. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie

  Projekcją obrazu "Le Dernier Loup" Francuza Jean-Jacquesa Annaud rozpoczął się 19 czerwca 37. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie. O jego główną nagrodę, statuetkę Złotego św. Jerzego, walczy 12 dzieł z 10 krajów. W tym roku brak polskich akcentów.

 • Największe filmowe skandale XXI wieku

  W najbliższy piątek na polskie ekrany trafia film "Annabelle: Narodziny zła" - sequel głośnego horroru z 2014 roku, który zmusił właścicieli francuskich kin do wycofania tytułu z repertuaru. Z tej okazji przypominamy pięć największych filmowych skandali XXI wieku.

 • John Travolta: Kultowe role i skandale

  Słynący z kultowych ról aktor, tancerz, piosenkarz, licencjonowany pilot i... skandalista. "Wiele osób przyszło na przesłuchanie, ale żadnej z nich granie nie sprawia tyle radości, co tobie. To zaraźliwe - dlatego cię zatrudniamy" - usłyszał John Travolta na samym początku kariery. I trzeba przyznać, że radość tę widać we wszystkich jego rolach, zarówno obsypanych nagrodami, jak i mniej...

 • Erotyczny skandal w Cannes

  Hollywoodzka gwiazda Nicole Kidman wywołała "ekranowy skandal" na festiwalu w Cannes. Sławna australijska aktorka gra w dreszczowcu "The Paperboy" ("Doręczyciel gazet") Amerykanina Lee Danielsa. W filmie nie brakuje niezwykle odważnych i szokujących scen erotycznych.

 • Skandale w Cannes: Płaskie buty, seksizm i zdjęty biustonosz

  Trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Jego początki sięgają końca lat 30. XX wieku. Wiele festiwalowych wydarzeń przeszło do historii. Która aktorka została wyproszona z Cannes za publiczne rozebranie się? Dlaczego na czerwony dywan trzeba wejść w szpilkach? Sprawdźcie!

 • Oscarowy skandal Słowacji

  Widowiskowy film, który mógłby spodobać się Amerykańskiej Akademii i zdobyć nominację do Oscara. Najbardziej dochodowy film w historii kinematografii kraju. A jednak do Hollywood zostaje wysłany zupełnie inny. Choć to scenariusz podobny do tych powtarzanych u nas niemal co roku, ten akurat wydarzył się w sąsiedniej Słowacji.

 • Skandal! Gdzie jest polskie kino?

  To był dziwny, ale symptomatyczny dla polskiego kina rok. Rodzimą kinematografią 2008 wstrząsnęły trzy skandaliki, ale w Berlinie, Cannes czy Wenecji nadal jesteśmy boleśnie nieobecni.

Dyskusje na temat: skandal międzynarodowy