• Informacje na temat:

  sławomir idziak rodzina

Artykuły na temat: sławomir idziak rodzina
 • Maria Gładkowska i Sławomir Idziak: Gorączka sylwestrowej nocy

  Gładkowska (59 l.) i najbardziej znany za oceanem operator filmowy znad Wisły Sławomir Idziak (72 l.) witali nowy 1999 rok na jednej sali balowej. Mieli wiele szczęścia. On jakimś cudem nie pracował(...) uczuciowe Sławomira Idziaka nie było tak bujne jak w przypadku aktorki. W 1971 roku, czyli 2 lata po zakończeniu studiów operatorskich w łódzkiej filmówce, ożenił się z Hanną. W 1980 roku urodziła im się...

 • "Dekalog" Kieślowskiego: Mija 25 lat od premiery

  Dokładnie 25 lat temu, 10 grudnia 1989 roku, telewizyjną premierę miał pierwszy odcinek "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Sławomir Idziak: 40 lat za kamerą

  Wybitny polski operator filmowy Sławomir Idziak świętuje 40-lecie pracy zawodowej. Jest autorem zdjęć do prawie 70 filmów, ma w dorobku nominację do Oscara. Jak powiedział PAP, w tym roku zaprezentuje swój nowy projekt internetowy na festiwalu w Cannes.

 • Idziak z nagrodą na Plus Camerimage

  Nagrodę za Całokształt Twórczości podczas XXI edycji festiwalu Plus Camerimage otrzyma Sławomir Idziak, znamienity polski autor zdjęć filmowych o prawdziwie międzynarodowej renomie, ale także ceniony reżyser, scenarzysta, pedagog oraz profesjonalista żywo zainteresowany zmianami zachodzącymi w świecie kina.

 • Relacja z wręczenia Oscarów!

  W nocy z niedzieli, 24 marca, na poniedziałek, 25 marca, w sali Hollywood & Highland's Kodak Theater w Los Angeles, wręczano najważniejsze filmowe nagrody na świecie - Oscary. Bohaterami wieczoru były dwa obrazy: PIĘKNY UMYSŁ oraz WŁADCA PIERŚCIENI: DRUŻYNA PIERŚCIENIA , które zdobyły po cztery Oscary! Oto pełna relacja z tej ceremonii, którą przekazywaliśmy wam na żywo.

 • Gdynia 2002: Zwycięża "Dzień świra"

  "Dzień świra" Marka Koterskiego zdobył Złote Lwy podczas zakończonego w sobotę wieczorem, 21 września, XXVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Marek Kondrat , występujący w filmie, odebrał wyróżnienie za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. "Dzień świra" uhonorowano również za najlepszy dźwięk oraz nagrodą Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Doceniono również debiutantów.

 • 800 stron Harry'ego Pottera

  Andrzej Polkowski, polski tłumacz powieści o Harrym Potterze zapowiada, że ostatni tom sagi, który w krajach anglojęzycznych ukaże się 21 lipca, będzie jedną z dłuższych części serii. Polski przekład może liczyć nawet ponad 800 stron.

 • Bankiet dla Jana A.P. Kaczmarka

  Jan A.P. Kaczmarek , laureat tegorocznego Oscara, był honorowym gościem bankietu wydanego w niedzielę, 17 kwietnia, przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich w warszawskim kinie "Kultura". W spotkaniu wzięli także udział inni polscy laureaci prestiżowej nagrody.

 • "Trzy kolory" Kieślowskiego w Nowym Jorku

  Quad Cinema na Manhattanie przedstawia od piątku przez najbliższy tydzień "Trzy kolory" Krzysztofa Kieślowskiego. Jest to prezentacja w ramach serii przybliżającej nowojorskim widzom klasykę filmową.

 • Josh Hartnett: Co to za melodia?

  Josh Hartnett, znany z ról w filmach "Pearl Harbor", "Helikopter w ogniu" i "Czarna Dalia", spotkał się w środę z fanami w Krakowie. Amerykański aktor jest gościem specjalnym 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera.