• Informacje na temat:

  ślub andrzej łapicki z kamilą

Artykuły na temat: ślub andrzej łapicki z kamilą
 • Andrzej Łapicki: Ostatni z wielkich

  Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" - nie żyje. Zmarł w sobotę, 21 lipca, nad ranem. Miał niespełna 88 lat.

 • Andrzej Łapicki: Małżeństwo w niczym mu nie przeszkadzało

  ...- wspominał słynnego wykładowcę Łapicki. - Raz czytał, a potem egzemplarz wrzucał w dziurę w scenie. Powiedział do mnie: 'Podobno pan ma świetną pamięć, to proszę się na jutro nauczyć całego "Świętoszka(...): 'Dosyć, dosyć - szarlataneria!'" - opowiadał z satysfakcją Łapicki. Teatr od dziecka był mu bliski. Mama, ideał kobiety, od małego prowadzała go na premiery, sama zresztą pewnie zostałaby aktorką, gdyby...

 • Andrzej Łapicki: Mija pięć lat od śmierci aktora

  ..."Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego pięć lat temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.

 • Andrzej Łapicki: Kochały się nim miliony Polek

  ..."Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego cztery lata temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.

 • Filmowe skandale roku

  Aresztowanie Romana Polańskiego, zakaz emisji filmu "Witajcie w życiu" Henryka Dederki, odmowa przyjęcia Specjalnej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przez Andrzeja Seweryna... To tylko niektóre ze skandali, które wstrząsnęły kinowym światkiem w 2009 roku.

 • 84-letni rosyjski aktor poślubił 24-latkę

  ...84-letni rosyjski aktor Iwan Krasko poślubił swoją byłą studentkę Natalię Szewel. Świeżo upieczona żona gwiazdora jest od niego młodsza aż o 60 lat.

 • Beata Tyszkiewicz: Jak nie została gwiazdą Bollywood

  .... Nie było to do końca prawdą: Andrzej Łapicki, z którym Beatę Tyszkiewicz łączył kilkuletni romans, żenić się nie chciał: już był żonaty. W połowie 1965 r. 27-letnia Beata Tyszkiewicz podjęła decyzję(...) próbą dla związku Tyszkiewicz z Andrzejem Wajdą. Na planie "Popiołów" zostali parą. Jednak reżyser wciąż był żonaty z malarką Zofią Żuchowską. W Indiach producenci traktowali Polkę jak gwiazdę...

Zdjęcia na temat: ślub andrzej łapicki z kamilą