• Informacje na temat:

  sobczyk fabian

Artykuły na temat: sobczyk fabian
 • Henryk Fabian i Kasia Sobczyk: "Zakochani są sami na świecie"

  ..."Napiszę do ciebie, z dalekiej podróży, napiszę do ciebie na pewno" - zapewniał Henryk Fabian w przeboju Czerwono-Czarnych. Mało kto go dziś pamięta, a przecież w latach 60. była to gwiazda pierwszej wielkości. Razem z Kasią Sobczyk byli "Beckhamami" tamtych czasów.

 • Zmarł Sergiusz Fabian Sawicki, syn Kasi Sobczyk

  W wieku 38 lat po krótkiej chorobie zmarł Sergiusz Fabian Sawicki, gitarzysta grup Kaszmir i Marrakesh - podało Radio Koszalin.

 • Pogrzeb Katarzyny Sobczyk

  Dziś (5 sierpnia) o godz. 13:00 w Warszawie odbędzie się pogrzeb Katarzyny Sobczyk, pamiętanej z przebojów "O mnie się nie martw", "Trzynastego", "Nie bądź taki szybki Bill".

 • Rok temu odeszła Katarzyna Sobczyk

  ..."Trzynastego", "Nie bądź taki szybki Bill", "Mały książę", "O mnie się nie martw" - to piosenki Katarzyny Sobczyk, które potrafią zanucić miliony Polaków. 28 lipca 2010 roku wokalistka zmarła po ciężkiej chorobie nowotworowej.

 • Katarzyna Sobczyk - polska piosenkarka, popularna w okresie big bitu, znana m.in. z piosenek "O mnie się nie martw", "Trzynastego", "Nie bądź taki szybki Bill" - zmarła w środę wieczorem (28 lipca) w Warszawie - poinformowali jej przyjaciele. Miała 65 lat.

 • "O mnie się nie martw" i inne przeboje. Pamiętają o Kasi Sobczyk

  ..."Trzynastego", "Mały książę", "Nie wiem czy warto" - pamiętacie te przeboje? W Tyczynie k. Rzeszowa, gdzie urodziła się Kasia Sobczyk pamiętają. Co roku odbywają się tu festiwale jej piosenek. W najbliższą niedzielę (21 lutego) piosenkarka skończyłaby 71 lat.

 • Ryszard Poznakowski i jego przeboje. Irena Santor nie chciała śpiewać o gołych babach

  ...słuchają dobrych rad i nie widzą swoich wad, zakochani" - śpiewał duet Kasia Sobczyk i Henryk Fabian . "Ta piosenka to był hymn na cześć ich wielkiej miłości" - wspomina Poznakowski. "To był panegiryk na część tej wielkiej, niepohamowanej miłości Sobczyk i Fabiana, która skończyła się rozwodem" - opowiada Poznakowski. Dlaczego? "Kasia była osobą dominującą w związku, a Heniek, nie bardzo mógł...

 • 60 lat polskiego rock'n'rolla. "Nikt nam nie weźmie młodości" w Gdańsku

  ...& Blues (początkowo jej wokalistą był Bogusław Wyrobek ). Przez lata przez Czerwono-Czarnych przewinęli się m.in. Karin Stanek , Helena Majdaniec , Kasia Sobczyk , Wojciech Gąssowski , Michaj Burano , Toni Keczer , Jacek Lech , Maciej Kossowski i Henryk Fabian . Niektóre z gwiazd tamtego czasu zmarły w zapomnieniu - jak choćby Karin Stanek, Kasia Sobczyk, Henryk Fabian czy Toni Keczer...

 • Jacek Lech: Kto był jego "dziewczyną z marzeń"?

  Sobczyk , Karin Stanek , Henryk Fabian , czy Toni Keczer . Wśród nich zadebiutował Jacek Lech. Nie było wówczas YouTube, ale liczba odsłon pobiłaby pewnie dzisiejsze rekordy grupy Weekend, Zenka...

 • Czerwono-Czarni: Jubileusz 55-lecia

  Zespół Czerwono-Czarni został założony w 1960 roku w Gdańsku przez Franciszka Walickiego , jednego z pionierów bigbitu w Polsce. Z grupą koncertowali Michaj Burano, Henryk Fabian, Wojciech Gąssowski, Toni Keczer, Maciej Kossowski, Jacek Lech, Helena Majdaniec , Katarzyna Sobczyk, Karin Stanek . "Koncerty jubileuszowe graliśmy ostatnio na Śląsku, też ze względu na Karin Stanek, która...