• Informacje na temat:

  sokół rap

Artykuły na temat: sokół rap
 • Recenzja Sokół "Wojtek Sokół": Narracja, której potrzebowaliśmy

  Sokół" wyciąga tego wnioski, bilansuje. Ciężar pustki i beton nieba w mocnym emocjonalnie, lirycznym "Za ręce", żałobie po ważnym związku, ma kontrapunkt w postaci karnawału, święta obecnej relacji, za(...) obchodzić, a na scenie dużo dobrych premier przechodzi bokiem, mimochodem. I płyta "Wojtek Sokół" to zupełnie nie jest ten przypadek. Nie pozwala się minąć. Wreszcie dało się poczuć jakieś napięcie...

 • Kali x FLVWLXSS "Droga koguta": Bierz mój rap i masz

  ..."Jadę znowu w dziewiętnastym, bo po Chudym nie zabrakło przygód" mocno rzuca Kali w "Kukuryku" i po raz kolejny, na przestrzeni raptem kilku miesięcy, dostarcza materiał, który okazuje się ważny nie tylko z jego prywatnego punktu widzenia.

 • WROsound 2019: Michael Kiwanuka, Sokół, SOHN i Król wśród gwiazd

  Po zmianie formatu WROsound prezentuje zupełnie nowe podejście w doborze artystów. Na jednej scenie usłyszymy m.in. polski i amerykański rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty oraz dużo wysmakowanej elektroniki.

 • Sokół: Robię rzeczy najlepiej, jak potrafię

  ...kontra, tak skonstruowany jest świat - mówi w wywiadzie z Interią Sokół. Wyczekiwany album nie był jedynym tematem, który poruszyliśmy w naszej rozmowie.

 • Zobacz klip VNM z Sokołem!

  VNM - jeden z gospodarzy albumu "Prosto Mixtape 600V", od wielu lat nagrywający rewelacyjne albumy w podziemiu - podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Prosto Label. Jego pierwsza oficjalna płyta, będąca zarazem 10. w artystycznym dorobku rapera, ukaże się późną jesienią tego roku.

 • Polski rap przed Public Enemy

  Legenda sceny hiphopowej Public Enemy zagra na deskach warszawskiego klubu Stodoła już 29 października. Publiczność rozgrzeją składy HIFI Banda, Prosto Mixtape 600V - DJ 600V oraz Sokół, VNM.

 • Nie rap, a czarnoksięstwo

  ..." - ale ta wymalowana twarz i wyszczerzone zębiska to jak na rodzimy hip-hop szczyt ekscentryzmu. Uprzedzam pytanie - nie, poznański raper nie zwariował. Dobrze wie, co robi. I nigdy nie robił tego(...) oryginalnych obserwacji. Bierze również po lupę miejską tkankę. I robi to równie przenikliwie i plastycznie, co Sokół. Przyprawione autobiograficznym ekshibicjonizmem "Palę majki", a przede wszystkim "Migają...

 • Sokół i Marysia Starosta "Czarna biała magia". Klasa światowa (recenzja)

  Przez wiele lat Sokół wydawał się jednym z najbardziej konserwatywnych i twardogłowych reprezentantów sceny rap w Polsce. Nowy album pokazuje, że jest otwarty na nowe, profesjonalny w podejściu, ale jednocześnie wierny swoim poglądom.

 • Sokół i Marysia Starosta: Ten materiał cię zaskoczy!

  Co się dzieje, kiedy brudny, cyniczny, często chamski, ale głęboki rap Sokoła spotyka się z łagodnym, klarownym, momentami anielskim wokalem Marysi Starosty? Przekonaj się sam i zobacz najnowszy klip duetu!

 • Rap projektami stoi

  ...5 czerwca na półkach sklepowych pojawiła się płyta rapowego projektu Kontrabanda, który założyli Chada, Bezczel oraz Z.B.U.K.U. Czy nowa formacja zadomowi się na stałe na polskiej scenie hiphopowej, czy może będzie tylko jednorazowym wyskokiem popularnych raperów? Warto przyglądnąć się innym przedsięwzięciom tego typu.