• Informacje na temat:

  spike lee aktor

Artykuły na temat: spike lee aktor
 • "Przeminęło z wiatrem": Spike Lee żąda przywrócenia filmu

  Spike Lee uważa, że wszyscy powinni zobaczyć "Przeminęło z wiatrem" i wyciągnąć wnioski, także na temat własnych uprzedzeń rasowych. Najlepiej, gdyby jeszcze obejrzeli "Narodziny narodu".

 • Spike Lee męczył aktorów

  Reżyser Spike Lee zgotował obsadzie swojego wojennego filmu "Miracle at St. Anna" tak spartańskie warunki na planie, że jeden z aktorów trafił z tego powodu do szpitala.

 • Spike Lee przewodniczącym jury w Cannes

  Amerykański reżyser Spike Lee został przewodniczącym jury konkursu głównego tegorocznego 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes - poinformowali organizatorzy w wydanym 14 stycznia komunikacie. Nazwiska pozostałych członków jury poznamy w połowie kwietnia.

 • Spike Lee i Greg Zgliński w Wenecji

  Na festiwalu filmowym w Wenecji w ramach konkursu o nagrodę Złotego Lwa został w poniedziałek, 6 września, zaprezentowany szwajcarski film "Tout hiver sans feu" w reżyserii urodzonego w Warszawie Grega Zglińskiego. W niedzielę, 5 września, festiwalowa publiczność wygwizdała film Michele Placido "Ovunque sei" ("Gdziekolwiek jesteś"). Skandal wywołał także film Spike'a Lee, zasiadającego...

 • Tobey Maguire, Edward Norton i Spike Lee: Wspólny projekt

  Kilka dni temu magazyn The Hollywood Reporter poinformował, że w najnowszym filmie Spike'a Lee ("Rób co należy", "Mordercze lato" , "Malaria") wystąpi Edward Norton ( "Rozgrywka" ). W czwartek, 31 stycznia, ujawniono, ż producentem obrazu został amerykański aktor Tobey Maguire ( "Spider-Man" ). Film "The 25th Hour" będzie adaptacją głośnej powieści Davida Benioffa.

 • Spike Lee: Robię swoje

  Reżyser Spike Lee ( "Mordercze lato" , "Malaria") zamierza kontynuować produkcje filmów o Afro-Amerykanach. Twórca głośnego "Malcoma X" jest sfrustrowany faktem, że studia w Hollywood obsadzają czarnych aktorów tylko w stereotypowych rolach i że tak trudno jest zdobyć fundusze na filmy, które sam produkuje.

 • Oscary dla czarnoskórych aktorów?

  Sześćdziesiąt lat po historycznym uhonorowaniu Oscarem dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej czarnoskórej Hattie McDaniel i długim okresie niedoceniania Afro-Amerykańskich twórców w oscarowym wyścigu, szanse na nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej ma w tym roku aż trzech czarnoskórych aktorów.

 • Czarny charakter "Old Boya"

  Gwiazda filmów "Dystrykt 9" i "Drużyna A", Sharlto Copley zagra czarny charakter w remake'u "Old Boya", który wyreżyseruje Spike Lee.

 • Pierwszy pokaz dokumentu o huraganie Katrina

  Znany amerykański aktor, producent i reżyser filmowy Spike Lee ( "Plan doskonały" ) zaprezentował w środę, 16 sierpnia w Nowym Orleanie, przed zbliżającą się rocznicą niszczycielskiego ataku huraganu Katrina na to miasto, czterogodzinny film dokumentalny poświęcony tej tragedii.

 • Justin Timberlake w musicalu

  Justin Timberlake, członek popularnego amerykańskiego boysbandu 'N Sync, postanowił iść w ślady swej życiowej partnerki Britney Spears i spróbuje swych sił jako aktor. Młody wokalista wystąpi w filmie muzycznym "Rent", którego reżyserem będzie Spike Lee.