• Informacje na temat:

  stanisław bareja rodzina

Artykuły na temat: stanisław bareja rodzina
 • Stanisław Bareja: Komediopisarz

  Fabularnym debiutem Stanisława Barei była komedia "Mąż swojej żony" z 1960 roku. Kilka lat później powstały m.in. "Żona dla Australijczyka", "Małżeństwo z rozsądku". Bareja był jednym z pionierów(...) lat 90., "kiedy ten PRL się już odsuwał i zaczęliśmy dostrzegać, jak bardzo bystrym obserwatorem tamtych czasów był Stanisław Bareja". Jak dodała, o Barei "mówi się 'Stańczyk' PRL-u, który...

 • Stanisław Bareja w Alei Sławy

  Gwiazdę wybitnego reżysera komediowego, scenarzysty i aktora, Stanisława Barei odsłonięto w czwartek, 6 października, w łódzkiej Alei Sławy na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. syn reżysera - Jan Bareja i Stanisław Tym.

 • Zofia Czerwińska i Stanisław Tym na obchodach Światowego Dnia Misia

  Gwiazdy komedii "Miś" w reż. Stanisława Barei - Zofia Czerwińska i Stanisław Tym - będą gośćmi specjalnego wieczoru Kocham Kino, organizowanego w Łodzi 25 listopada z okazji Światowego Dnia Misia. Podczas dwudniowych obchodów zaplanowano też wiele atrakcji dla najmłodszych.

 • Operator filmowy Wiesław Zdort spoczął na Powązkach Wojskowych

  Operator filmowy Wiesław Zdort spoczął w piątek, 18 marca, na warszawskich Powązkach Wojskowych. Zrealizował zdjęcia m.in. do filmów Kazimierza Kutza, Andrzeja Wajdy czy Stanisława Barei. Dzięki tobie moje filmy stały się lepsze, żegnaj przyjacielu - mówił podczas pogrzebu wzruszony reżyser Stanisław Jędryka.

 • Jan Kobuszewski nie żyje. Ustalono termin pogrzebu

  Msza pogrzebowa za Jana Kobuszewskiego odbędzie się w poniedziałek, 7 października, o godz. 11:00 w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie. Po mszy nastąpi odprowadzenie zmarłego do grobu rodzinnego na Starych Powązkach - poinformowała rodzina artysty w opublikowanym w środę, 2 października, nekrologu.

 • Zmarł Wojciech Pokora

  Zmarł Wojciech Pokora, wybitny aktor filmowy i teatralny. Miał 83 lata. Największą popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola gosposi domowej Marysi w komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei. Informację o śmierci aktora przekazała Krystyna Janda.

 • Krzysztof Kowalewski: Komedia to jego żywioł

  Dyrektor Tadeusz Krzakoski w komedii Stanisława Barei "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", Jan Onufry Zagłoba w "Ogniem i mieczem" czy ojciec czwórki dzieci w "Rodzinie Leśniewskich". Od lat Krzysztof Kowalewski swoimi rolami rozbawia widzów do łez. W poniedziałek, 20 marca 2017 roku, aktor obchodzi 80. urodziny.

 • Krzysztof Kowalewski: Czar chama

  Krzysztof Kowalewski, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, odtwórca pamiętnych ról komediowych w "Misiu" i "Brunecie wieczorową porą" Stanisława Barei, bohater radiowego cyklu "Kocham Pana, Panie Sułku" kończy we wtorek, 20 marca, 75 lat.

 • Wiesław Gołas: Nie tylko komik

  Choć Wiesław Gołas w karierze miał też dramatyczne kreacje, np. w "Ogniomistrzu Kaleniu", najczęściej mówi się o jego komediowych wcieleniach, m.in. u Stanisława Barei. Może dlatego, że aktor, mimo wojennego dorastania i traumatycznych przeżyć, nigdy nie użalał się nad sobą, a rolami, które zagrał, dostarczał widzom rozrywki na najwyższym poziomie.

 • Wojciech Pokora: Aktor z przypadku

  Wojciech Pokora to wspaniały aktor filmowy i teatralny. Choć największą popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola gosposi domowej Marysi w komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei, on sam przyznaje, że ten film to przekleństwo. "Muszę przyznać, że wcale nie chciałem tego grać" - mówi aktor, który kończy dzisiaj 78 lat.