• Informacje na temat:

  stanisław bareja zmiennicy

Artykuły na temat: stanisław bareja zmiennicy
 • Stanisław Bareja: Komediopisarz

  Fabularnym debiutem Stanisława Barei była komedia "Mąż swojej żony" z 1960 roku. Kilka lat później powstały m.in. "Żona dla Australijczyka", "Małżeństwo z rozsądku". Bareja był jednym z pionierów(...) złapiesz", "Nie ma róży bez ognia", "Miś" oraz seriale "Alternatywy 4" i "Zmiennicy". "Andrzej Wajda powiedział o Stanisławie Barei, że jest jedynym w Polsce komediopisarzem. Myślę, że to jest...

 • Stanisław Bareja: Zdrowie do komedii

  ..."Jeśli milion osób obejrzy mój film, to mamy dwa miliony śmiechogodzin" - powiedział niegdyś Stanisław Bareja w wywiadzie dla Polskiego Radia. W czwartek, 5 grudnia, legendarny polski reżyser świętowałby 90. urodziny.

 • Stanisław Bareja: Król komedii

  ...- Jeśli milion osób obejrzy mój film, to mamy dwa miliony śmiechogodzin - powiedział niegdyś Stanisław Bareja w wywiadzie dla Polskiego Radia. W środę, 14 czerwca, mija 30. rocznica śmierci twórcy legendarnego "Misia".

 • Stanisław Bareja w Alei Sławy

  Gwiazdę wybitnego reżysera komediowego, scenarzysty i aktora, Stanisława Barei odsłonięto w czwartek, 6 października, w łódzkiej Alei Sławy na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. syn reżysera - Jan Bareja i Stanisław Tym.

 • Stanisław Bareja: Król polskiej komedii

  ...- Jeśli milion osób obejrzy mój film, to mamy dwa miliony śmiechogodzin - powiedział niegdyś Stanisław Bareja w wywiadzie dla Polskiego Radia. W czwartek, 14 czerwca 2012, mija 25. rocznica śmierci twórcy legendarnego "Misia".

 • Miś w hołdzie Barei

  Sześciometrowy tekturowy miś, eksponaty motoryzacyjne z PRL i seans filmowy znalazły się w programie imprezy przygotowanej z okazji obchodów 25. rocznicy śmierci Stanisława Barei, która rozpoczyna się w piątek, 15 czerwca, przy wejściu do ogrodu zoologicznego w Chorzowie.

 • Hryniewicz do ślubu jak w "Zmiennikach"

  Poznaniak Szymon Rakowski skonstruował replikę taksówki z serialu "Zmiennicy", którą w piątek pojedzie do ślubu. Żeby marzeniu z dzieciństwa stało się zadość, za kierownicą usiądzie aktor Mieczysław Hryniewicz, który w "Zmiennikach" wcielił się w rolę taksówkarza.

 • Mieczysław Hryniewicz: "Zmiennik" za barem

  ...-u Hryniewicz zjednał sobie serca milionów polskich telewidzów. Mimo upływu lat, wciąż chyba jednak najbardziej ciepłe uczucia wzbudza rola Jacka Żytkiewicza w kultowym serialu Stanisława Barei "Zmiennicy...

 • Stanisława Celińska: Pamiętać własne błędy

  Znakomita aktorka. Świetna wokalistka. Człowiek, od którego możemy uczyć się mądrości. Magia Stanisławy Celińskiej polega na tym, że jej twarz uspokaja nawet z daleka. Ukojenie niesie też głos.

 • Stanisława Celińska: Moje przesłanie to miłość i nadzieja

  Znakomita aktorka. Ceniona wokalistka. Kobieta po przejściach. Człowiek, od którego można uczyć się mądrości. W sobotę, 29 kwietnia, Stanisława Celińska obchodzi 70. urodziny. Na czym polega jej magia?

Zdjęcia na temat: stanisław bareja zmiennicy
Wideo na temat: stanisław bareja zmiennicy
 • Czołówka serialu "Zmiennicy"

  "Zmiennicy" – kultowy polski serial telewizyjny z 1986 roku w reżyserii Stanisława Barei, z Ewą Błaszczyk i Mieczysławem Hryniewiczem w rolach głównych.

Dyskusje na temat: stanisław bareja zmiennicy
 • Re: "Zmiennicy": Jedyni tacy taksówkarze

  Jeden z moich ulubionych seriali . Super 100/100 ! Serial wolny , czyli kręcony poza murami miasta . I jakie superwozy , chętnie bym się zamienił na nie ... Ech , Stanisław Bareja umiał kręcić seriale i filmy a teraz to co jest to żenada...

 • Re: Główną osią fabuły są przygody...

  Jedno co mozna powiedzieć klasyka!!!!!!!!!!!!!!!Oglądałem jak byłem mały teraz po 28 latach dalej z niecierpliwoscia czekam na kolejny odcinek.Na Comedy Central zmiennicy lecieli na około był nawet Maraton wszystkiee odcinki od rana do wieczora oglądałem jak w amoku gdzie setki razy juz widzialem wszystkie odcinki!!!!!!! Stanisław Bareja wiedział jak robić filmy czy Seriale.Szacunek do DZiś!!!