• Informacje na temat:

  stanisław dziwisz

Artykuły na temat: stanisław dziwisz
 • Kard. S. Dziwisz o "Kodzie Da Vinci"

  Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz uznał za dzieło propagandowe i antykościelne film "Kod da Vinci" . Jego zdaniem obraz ten przedstawia świadomie zdeformowany.wizerunek Kościoła katolickiego. Bezpośredniego wezwania do bojkotu czy protestów przeciwko filmowi opinia kardynała nie zawiera, jednak pojawia się w niej apel, by "nie przysparzać korzyści i popularności wrogom...

 • Dziwisz w kontynuacji "Karola"

  W drugiej części filmu "Karol - człowiek, który został papieżem" , w roli sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, arcybiskupa Stanisława Dziwisza, wystąpi bratanek kardynała Andrzeja Deskura, 33-letni Andrzej Deskur. Trwają prace nad scenariuszem obrazu.

 • Stanisława Celińska: Dawać pozytywną energię

  Czuję się spełniona – mówi Stanisława Celińska. Stworzyła wiele wspaniałych kreacji aktorskich w teatrze, filmie i serialach. Teraz realizuje się muzycznie z mikrofonem w ręku, śpiewając piękne piosenki z mądrymi tekstami.

 • Piotr Fronczewski: W pewnym wieku nie należy się już niczemu dziwić

  ...urodził się 8 czerwca 1946 roku w Łodzi. Absolwent, reżyser i profesor nauk teatralnych PWST w Warszawie. Debiutował jako 12-latek w "Wolnym mieście" Stanisława Różewicza. Zagrał ponad 120 ról...

 • Stanisław Janicki: Sensacja? Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego

  ..."Na miłość nigdy nie jest za późno. Na szczęście zawsze jest czas..." - śpiewał w jednej ze swoich piosenek Jacek Lech. Historia Stanisława Janickiego i jego żony Elżbiety potwierdza prawdę tych słów. Stanisław Janicki to wielka legenda telewizji - pisarz, reżyser, scenarzysta, wykładowca akademicki, krytyk i historyk kina. Gwiazdy ekranu i ich kariery nie mają dla niego tajemnic. Dzielił się...

 • Stanisław Karpiel-Bułecka: Metroseksualni? Nienormalni

  Znany z bycia bratankiem Sebastiana Karpiela-Bułecki Stanisław Karpiel-Bułecka zaatakował metroseksualnych mężczyzn, nazywając ich "nienormalnymi" i "męskimi pipami".

 • Stanisława Ryster: Od razu wszystko wydawałam

  Mogła zostać prawniczką, ale wybrała telewizję. Gdy w 1975 roku zaproponowano jej prowadzenie teleturnieju "Wielka Gra", rozpłakała się. Stanisława Ryster z programem była związana 31 lat (zniknął z anteny w 2009 roku). W rozmowie z "Tele Tygodniem" opowiada o telewizji, rozrzutności, córce i... kotach.

 • Papież nie oceniał "Pasji"

  Osobisty sekretarz papieża, arcybiskup Stanisław Dziwisz, zaprzeczył doniesieniom mediów, jakoby Jan Paweł II chwalił film "Pasja" Mela Gibsona za wierność zapisom zawartym w Biblii - poinformował we wtorek, 20 stycznia, Reuters. Abp Dziwisz powiedział agencji Catholic News Service, że: "Ojciec Święty wobec nikogo nie wypowiadał opinii na temat tego filmu".

 • ..."Ten film nie jest wywiadem. To nie jest kalendarium życia papieża. To jest świadectwo - film o człowieku i mam nadzieję, że udało się to pokazać" - powiedział producent "Świadectwa" Przemysław Hauser podczas konferencji, która odbyła się w środę, 15 października, w Watykanie, w sali Stampa. Na pytania dziennikarzy odpowiadali także kardynał Stanisław Dziwisz i Michael York.

 • Prezydent RP Lech Kaczyński, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz prymas Polski kard. Józef Glemp byli honorowymi gośćmi pokazu filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato. "Mamy kolejne dzieło z bardzo dobrą kreacją polskiego aktora. Podziwiam jego grę. Młody człowiek musiał zagrać papieża, który odchodząc miał ponad 80 lat" - tak o grze Piotra...

Dyskusje na temat: stanisław dziwisz
 • Re: „Aktorzy, mimo że ich też...

  jesteś bez mózgowcem jak się komuś coś nie podoba to tego nie ogląda a rozumny człowiek nie krytykuje innych bez powodu Co się dziwisz? Jeremy Clarkson powiedział kiedyś, że połowa internautów to debile. Stanisław Lem twierdził, że dopóki nie skorzystał z Internetu, nie wiedział, że na świecie jest tylu idiotów.