• Informacje na temat:

  stanisław jędryka

Artykuły na temat: stanisław jędryka
 • Stanisław Jędryka spoczął na Powązkach Wojskowych

  ...8 maja 2019 roku o godzinie 12 w Kościele sióstr Wizytek w Warszawie odbyła się Msza św. Pogrzebowa reżysera Stanisława Jędryki. Zmarły we wtorek 23 kwietnia twórca "Podróży za jeden uśmiech" spoczął na Powązkach Wojskowych. Miał 85 lat.

 • Pogrzeb Stanisława Jędryki 8 maja

  Msza św. Pogrzebowa Stanisława Jędryki odbędzie się w środę, 8 maja, o godz. 12:00 w Kościele sióstr Wizytek w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 34). Około godziny 14:00 spod bramy głównej Powązek Wojskowych (Cmentarz Powązki Wojskowe w Warszawie ul. Powązkowska 43/45 ), wyruszy kondukt żałobny, który odprowadzi trumnę z ciałem do miejsca wiecznego spoczynku.

 • Filip Łobodziński: Filmy Stanisława Jędryki mają ponadczasowy urok

  ...- Był raptusem, ale złe emocje szybko z niego uchodziły. Na koniec zawsze serdecznie nas przytulał - powiedział o zmarłym Stanisławie Jędryce Filip Łobodziński, który zagrał w "Podróży za jeden uśmiech" i "Stawiam na Tolka Banana". Jego filmy mają ponadczasowy urok - dodał.

 • Henryk Gołębiewski wspomina Stanisława Jędrykę: Wciągnął mnie w aktorstwo

  Wspaniały człowiek, bardzo go lubiłem, mieliśmy wiele fajnych, wspólnych wspomnień - powiedział o zmarłym reżyserze Stanisławie Jędryce Henryk Gołębiewski. Aktor podkreślił, że to twórca "Podróży za jeden uśmiech" wprowadził go w świat filmu.

 • Stanisław Jędryka: Do końca nie dowiedział się, kim był jego ojciec

  Do historii polskiego kina przeszły jego produkcje: "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana", "Szaleństwo Majki Skowron". Prywatne życie Stanisław Jędryka miał jednak poplątane. Reżyser kultowych filmów dla dzieci długo bał się zapytać, kim był jego ojciec. A potem było już za późno.

 • Nie żyje Stanisław Jędryka, autor seriali "Podróż za jeden uśmiech" czy "Wakacje z duchami"

  Nie żyje reżyser filmowy Stanisław Jędryka. Twórca kultowych seriali dla młodzieży: "Podróż za jeden uśmiech", "Wakacje z duchami", "Stawiam na Tolka Banana", "Do przerwy 0:1" i "Szaleństwo Majki Skowron" zmarł 22 kwietnia. Miał 85 lat.

 • Stanisław Jędryka kończy 80 lat

  Stanisław Jędryka, twórca seriali "Podróż za jeden uśmiech", "Wakacje z duchami", "Stawiam na Tolka Banana", "Do przerwy 0:1", "Szaleństwo Majki Skowron", kończy w sobotę, 27 lipca, 80 lat.

 • Joanna Jędryka: Jestem wycofana i w ogóle nieprzebojowa

  Śliczna, delikatna, obdarzona pięknym uśmiechem. Często nazywano ją "polską Audrey Hepburn". Joanna Jędryka całe życie walczyła z nieśmiałością, a jak na ironię jej biografia mogłaby konkurować z życiorysami wielu gwiazd Hollywood.

 • Benefis z okazji 80. urodzin Stanisława Jędryki

  Benefis z okazji 80. rocznicy urodzin Stanisława Jędryki - twórcy popularnych filmów i seriali, jak "Do przerwy 0:1", "Podróż za jeden uśmiech" czy "Stawiam na Tolka Banana", odbędzie się we wtorek w jego rodzinnym Sosnowcu.

 • Stanisław Jędryka: Film jest całym moim życiem

  ...- Najbardziej w życiu bałem się pustych sal kinowych na moich filmach. Dzisiejszy wieczór jest dla mnie bardzo ważny, bo sala jest pełna - mówił Stanisław Jędryka na jubileuszu 80-lecia w kinie Kultura. Benefis z okazji okrągłych urodzin słynnego reżysera 7 października 2013 roku zorganizowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich...

Zdjęcia na temat: stanisław jędryka
Dyskusje na temat: stanisław jędryka