• Informacje na temat:

  stanisław mikulski

Artykuły na temat: stanisław mikulski
 • Stanisław Mikulski: Dobry agent

  Gdyby żył, Stanisław Mikulski, aktor znany przede wszystkim jako odtwórca roli Hansa Klossa w serialu "Stawka większa niż życie", w środę, 1 maja, świętowałby 90. urodziny.

 • Stanisław Mikulski: Odszedł pięć lat temu

  W środę, 27 listopada, mija dokładnie pięć lat od śmierci Stanisława Mikulskiego, aktora znanego przede wszystkim z roli Hansa Klossa w serialu "Stawka większa niż życie".

 • Pochowano Stanisława Mikulskiego

  Minister kultury, artyści i mieszkańcy Warszawy pożegnali w piątek Stanisława Mikulskiego, którego pogrzeb odbył się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. - Serialowy Kloss, grany przez tego aktora, uosabia bohaterstwo i odwagę - powiedziała Małgorzata Omilanowska.

 • Ostatni film Stanisława Mikulskiego

  Stanisław Mikulski zagrał w ponad 60 produkcjach filmowych i telewizyjnych, zdobywając ogromną popularność wśród widzów w Polsce i za granicą. Ostatnim filmem, w którym wystąpił, jest poświęcony mu cykl filmów dokumentalnych "Ikony srebrnego ekranu".

 • Stanisław Mikulski nie żyje

  Stanisław Mikulski, aktor znany przede wszystkim jako odtwórca roli Hansa Klossa w serialu "Stawka większa niż życie", nie żyje. Zmarł w czwartek, 27 listopada, nad ranem. Miał 85 lat.

 • Stanisław Mikulski kończy 80 lat

  Stanisław Mikulski, aktor znany przede wszystkim jako odtwórca roli Hansa Klossa w serial u "Stawka większa niż życie", kończy w piątek 80 lat.

 • Stanisław Mikulski ma już 85 lat!

  Mimo wielu ról, które zagrał w filmie i teatrze, postać kapitana Hansa Klossa zdominowała zawodowe życie Stanisława Mikulskiego. Reżyser Janusz Morgenstern szacował, że "Stawkę większą niż życie" obejrzało na świecie miliard ludzi.

 • Stanisław Mikulski wciąż ogląda Hansa Klossa

  Prawie pół wieku liczy sobie serial "Stawka większa niż życie". Odtwórca głównej roli - Stanisław Mikulski przyznaje, że czasami ogląda poszczególne odcinki serii powtarzane przez kilka telewizyjnych stacji.

 • Patryk Vega o Stanisławie Mikulskim

  ..."Jako dziecko - podobnie jak miliony nie tylko Polaków - byłem fanem 'Stawki większej niż życie'. W tamtych czasach Stanisław Mikulski był niemalże bogiem" - wspomina Patryk Vega, u którego aktor zagrał swoją ostatnią rolę na dużym ekranie - po 40 latach ponownie wcielił się w postać Hansa Klossa w obrazie "Stawka większa niż śmierć".

 • Stanisław Mikulski: W mundurze było mu do twarzy

  ..."Dobrze sprawdzał się w filmach, które dotyczyły wojny (...) w mundurze było mu do twarzy" - o zmarłym dzisiaj Stanisławie Mikulskim mówi krytyk Andrzej Bukowiecki.

Zdjęcia na temat: stanisław mikulski
Wideo na temat: stanisław mikulski
 • Stanisław Mikulski (1929-2014)

  Gdyby żył, Stanisław Mikulski, aktor znany przede wszystkim jako odtwórca roli Hansa Klossa w serialu "Stawka większa niż życie", w środę, 1 maja, świętowałby 90. urodziny.

 • "Dziewczyna i chłopak"

  siebie podobni, jak to często bywa w przypadku bliźniaków. W serialu wystąpiło wiele gwiazd, na czele z Teresą Lipowską, Anną Milewską, Stanisławem Mikulskim, oraz niezapomnianym Jerzym Turkiem.(...) dopiero 16 lat później powieść doczekała się filmowej adaptacji. Najpierw powstał serial, później film fabularny. Oba te dzieła wyreżyserował Stanisław Loth, a scenariuszem zajęły się Hanna Ożogowska

Dyskusje na temat: stanisław mikulski