• Informacje na temat:

  stanisław staszewski

Artykuły na temat: stanisław staszewski
 • Kazik skończył 50 lat

  Jeden z najpopularniejszych polskich muzyków rockowych, wokalista, saksofonista i autor tekstów Kazik Staszewski 12 marca kończy 50 lat. Staszewski jest liderem grup Kult, Kazik Na Żywo i El Doopa. Prowadzi także karierę solową.

 • 25 lat Kultu!

  Zespół Kazika Staszewskiego, Kult, obchodzi 25. rocznicę powstania. W czwartek 5 lipca grupa zagra jubileuszowy koncert w radio wej "Trójce".

 • Kazik i Kwartet ProForma z nową płytą "Syn Staszka"

  ...19 maja do sprzedaży trafi wspólny album Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma - "Syn Staszka".

 • Kazik, Sojka i "Mazurek Dąbrowskiego"

  Już wkrótce ukaże się płyta, na której wielu znanych polskich artystów, w tym m.in. Kazik Staszewski, Stanisław Sojka, Terbunie Tutki i Wojciech Waglewski, zaprezentuje swoje wersje "Mazurka Dąbrowskiego", czyli polskiego hymnu. Wśród wykonawców zabrakło grupy Ich Troje, gdyż zażądała ona niebotycznego honorarium!

 • Tata Kazika współpracował z SB: "Trudno ocenić"

  Kazik Staszewski z zespołu Kult napisał książkę o ojcu. Wydawnictwo zawierać będzie m.in. informacje na temat współpracy Stanisława Staszewskiego ze Służbą Bezpieczeństwa.

 • Kazik i Kwartet ProForma: "Ta droga była daleka" promuje płytę "Tata Kazika kontra Hedora"

  ...19 maja do sklepów trafiła wspólna płyta Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma. Ostatecznie wydawnictwo otrzymało tytuł "Tata Kazika kontra Hedora".

 • Recenzja Kazik i Kwartet ProForma "Tata Kazika kontra Hedora": Rubasznie i poważnie

  Dla wielu fanów twórczości Kazimierza Staszewskiego do najważniejszych płyt w całej bogatej dyskografii artysty zaliczają się tytuły "Tata Kazika" i "Tata 2". Nagrany z grupą Kult w latach 90. materiał poświęcony został w całości twórczości Stanisława Staszewskiego, który był ojcem Kazika i zarazem bardem stołecznej bohemy wczesnych lat PRL-u. Kiedy wydawało się, że Kazik z repertuaru swojego...

 • Kazik i Kwartet ProForma: "Nie dali ojce" i niezwykłe wizje

  Poniżej możecie zobaczyć teledysk do utworu "Nie dali ojce". To najnowszy singel promujący płytę "Tata Kazika kontra Hedora" nagraną przez Kazika Staszewskiego i Kwartet ProForma.

 • Kazik i Kwartet ProForma: "Most" i 200 tysięcy rysunków

  Poniżej możecie zobaczyć teledysk do utworu "Most". To drugi singel promujący płytę "Tata Kazika kontra Hedora" nagraną przez Kazika Staszewskiego i Kwartet ProForma.

 • ​Piosenki Taty Kazika wydane jako tomik wierszy

  Utwory Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika, po raz pierwszy doczekały się wydania w wersji książkowej. Tomik nosić będzie tytuł "Samotni Ludzie". Premiera zaplanowana jest na 3 listopada, podczas odbywającego się w Poznaniu Festiwalu FRAZY - ogólnopolskiego konkursu piosenki autorskiej im. Jacka Kaczmarskiego.